لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۳

روسیه از شرکت در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی محروم شد


کمیته بین المللی المپیک روز سه شنبه اعلام کرد ورزشکاران روس در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی زیر پرچم المپیک و نه پرچم روسیه اجازه حضور و رقابت خواهند داشت.

تصمیم کمیته بین المللی المپیک به محرومیت روسیه از حضور در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پس از تحقیقات گسترده و طولانی درباره دوپینگ ورزشکاران روس در رقابت های ۲۰۱۴ سوچی و نقش و تلاش دولت روسیه در سازماندهی و لاپوشانی دوپینگ ورزشکاران آن کشور اتخاذ و اعلام می شود.

کمیته بین المللی المپیک علاوه بر محرومیت از شرکت در رقابت ها، کمیته المپیک روسیه را به پرداخت پانزده میلیون دلار جزای نقدی موظف کرده و عضویت الکساندر ژوکوف، رئیس کمیته در کمیته بین المللی المپیک را به حال تعویق در آورده است.

روسیه می گوید پیش از هرگونه واکنش و اقدامی به ممنوعیت از شرکت در بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸، تصمیم کمیته بین المللی المپیک را بدقت و بطور کامل موشکافی خواهد کرد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز چهارشنبه تاکید کرد حمایت از منافع ورزشکاران روس در الویت خواهد بود.

روسیه می گوید بازی های المپیک بخاطر غیبت تیم ملی روسیه از تلویزیون پخش نخواهد شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشتر شرکت در رقابت های المپیک بدون نماد و سرود ملی را مایه شرمساری خوانده بود.

بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ از نهم تا بیست و پنجم فوریه در پیونگ‌چانگ در کره جنوبی برگزار خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG