لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۱

استرالیا: چین، روسیه و جمهوری اسلامی بزرگترین حامیان جرائم سایبری هستند


آرشیو
آرشیو

اداره سیگنال‌های استرالیا یا ای‌ا‌س‌دی در گزارش سالانه خود از تهدیدات سایبری، چین را به عنوان حامی اصلی هک‌های جدی شرکت‌ها و زیرساخت‌های حیاتی استرالیا معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، تعداد حملات جدی به سازمان‌های دولتی فدرال یا زیرساخت‌های حیاتی استرالیا که منجر به «به خطر افتادن گسترده» داده‌های حساس شد، در سال گذشته میلادی از دو به پنج افزایش یافته است.

ای‌ا‌س‌دی، چین را به عنوان یک شرکت کننده بزرگ در توطئه‌های آنلاین معرفی کرد و گفت که این کشور از هکرها برای جمع‌آوری اطلاعات حساس، آسیب رساندن به زیرساخت‌ها و اختلال در عملیات‌های تجاری استفاده می‌کند.

پس از چین، روسیه و جمهوری اسلامی ایران در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ای‌ا‌س‌دی همچنین گزارش داد که تعداد جرایم سایبری گزارش‌شده در استرالیا در سال گذشته میلادی ۲۳ درصد افزایش یافته است. افراد و مشاغل در سراسر استرالیا، حدود ۹۴ هزار مورد جرایم سایبری را به سازمان‌های اعمال کننده قانون گزارش کردند.

دوره بررسی شده در گزارش ای‌ا‌س‌دی، نفوذ به دومین شرکت بزرگ مخابراتی استرالیا، اپتوس، و بزرگترین شرکت بیمه سلامت استرالیا، مدیبنک، را در بر می‌گیرد.

ای‌ا‌س‌دی همچنین اقدامات مجرمان هکرهای روس در طول جنگ در اوکراین را به عنوان نمونه‌ای از حملات سایبری مورد پشتیبانی یک دولت برجسته کرده است.

XS
SM
MD
LG