لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

مدیر آژانس امنیت سایبری آمریکا در مورد خرابکاری سایبری چین هشدار داد


جین ایسترلی، مدیر امنیت سایبری ایالات متحده.
جین ایسترلی، مدیر امنیت سایبری ایالات متحده.

یک مقام ارشد امنیت سایبری آمریکا روز دوشنبه گفت که هکرهای چینی مطمئناً در صورت درگیری این کشور با ایالات متحده، زیرساخت‌های حیاتی آمریکا مانند خطوط لوله نفت و راه‌آهن را مختل خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جن ایسترلی، مدیر آژانس امنیت سایبری آمریکا، در اظهاراتی در موسسه «آسپن» در واشنگتن گفت که پکن در حال انجام سرمایه‌گذاری‌های عمده در افزایش توانایی‌هایش برای خرابکاری در زیرساخت‌های ایالات متحده است.

او گفت: «به نظر من، این تهدیدی واقعی است که باید برای آن آماده باشیم، بر آن تمرکز کنیم و پویایی خود را در برابر آن تقویت کنیم.»

او افزود: «با توجه به ماهیت وحشتناک تهدیدآمیز رهبران دولتی چین، با توجه به توانایی آنها، و با توجه به منابع و تلاش زیادی که برای آن انجام می‌دهند، جلوگیری از ایجاد اختلال برای ما بسیار بسیار دشوار خواهد بود.»

سفارت چین در واشنگتن به درخواست رویترز برای واکنش به این سخنان پاسخ نداد.

اظهارات خانم ایسترلی در پاسخ به سئوالی در مورد یک گروه هکر چینی موسوم به «طوفان برق‌آسا» (ولت تایفون) بود که مقامات آمریکایی و شرکت‌های امنیت سایبری، آن را متهم کرده‌اند که در صورت وقوع درگیری، خود را برای انجام حملات سایبری آماده کرده است.

مایکروسافت حدود سه هفته پیش در بیانیه‌ای گفت که فعالیت‌های مخفیانه و هدفمند مخربی را کشف کرده که هدف از آن، حملات سایبری به زیرساخت‌های حیاتی در ایالات متحده است.

مایکروسافت در این بیانیه با اشاره به یک شرکت چینی گفت که این شرکت که تحت حمایت دولتی چین است، معمولاً بر جاسوسی و جمع آوری اطلاعات تمرکز می‌کند و می‌توان تا حدودی اطمینان داشت که این شرکت چینی در پی توسعه قابلیت‌هایی است که بتواند زیرساخت‌های حیاتی ارتباطاتی بین ایالات متحده و منطقه آسیا را در طول بحران‌های آینده مختل کند.

XS
SM
MD
LG