لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۶

شهردار سابق نیویورک و جمهوری خواه سرشناس: خامنه ای دیکتاتوری بیرحم است


رودی جولیانی، شهردار سابق نیویورک می گوید علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران «دیکتاتور و جنایتکاری بیرحم و خونخوار» است و بعید است که به توافق اتمی تاریخی با ایران احترام بگذارد.

این جمهوری خواه سرشناس آمریکایی در مصاحبه با رادیو ای-ام ۹۷۰ نیویورک گفت: «ما داریم با یک جانی دیوانه که قصد نابودی کشور اسرائیل و نابودی ایالات متحده آمریکا را دارد توافق می کنیم.»

شهردار سابق نیویورک توافق اخیر اتمی با ایران را «بسیار بد» و گفت «حتی اگر بخواهید با ایران معامله کنید-که به خودی خود مورد سوال است- این یک توافق خطرناک است.»

جولیانی گفت حتی به حسن روحانی نیز مشکوک است و گمان می کند که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا «فریب ایرانی ها را خورده است.»

به گفته جولیانی: «روحانی که به جهان چهره ای اصلاح طلب از خود ارائه می دهد، بیش از احمدی نژاد افراد را اعدام کرده است. این یک اصلاح طلب نیست.»

او در عین حال تاکید کرد که توافق اتمی حمایت تهران از گروه های تروریستی را تحکیم خواهد کرد و گفت: «ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است. آنها از حماس، حزب الله، حوثی های یمن و دیگران حمایت می کنند.»

رودی جولیانی، از جمله سیاستمداران صاحب نفوذ آمریکایی است که در سال های گذشته در ازای ایراد سخنرانی و دفاع از سازمان مجاهدین خلق، از این گروه اپوزیسیون ایرانی پول‌های کلان دریافت کرده اند.

ایران و کشورهای موسوم به۵+۱ روز ۱۴ ژوئیه از دستیابی به توافقی جامع خبر دادند که در ازای لغو تحریم های اقتصادی علیه تهران، برنامه اتمی ایران را محدود می کند.

ایران تعهد کرده که اجازه بازرسی های بیشتری را به بازرسان بین المللی از تاسیسات اتمی اش می دهد و فعالیت های غنی سازی اش را کاهش داده است.

رودی جولیانی، از جمله سیاستمداران صاحب نفوذ آمریکایی است که در سال های گذشته در ازای ایراد سخنرانی و دفاع از سازمان مجاهدین خلق، از این گروه اپوزیسیون ایرانی پول های کلان دریافت کرده اند.

XS
SM
MD
LG