لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

مارکو روبیو: اتهامات علیه منندز باید توسط هیئت منصفه بررسی شود


سناتور جمهوری‌خواه مارکو روبیو
سناتور جمهوری‌خواه مارکو روبیو

سناتور جمهوری خواه مارکو روبیو روز سه‌شنبه اتهامات علیه سناتور دموکرات باب منندز را «ناپسند» خواند و گفت که مجرم یا بی‌گناه بودن او باید توسط هیئت منصفه تعیین شود.

روبیو در پستی در پیام‌رسان ایکس نوشت: «اتهامات علیه سناتور ارشد اهل نیوجرسی ناپسند است و شواهد ارائه شده به سختی قابل توجیه است، اما در آمریکا مجرم یا بی‌گناه بودن توسط هیئت منصفه دادگاه تعیین می شود، نه سیاستمدارانی که نگران از دست دادن کرسی سنا هستند.»

هفته گذشته دادستان کل ناحیه جنوبی نیویورک منندز و همسرش را به اتهام دریافت رشوه، کلاهبرداری و اخاذی متهم کرد. این زوج متهم هستند در ازای استفاده از «قدرت و نفوذ» مقام یک سناتور برای منفعت تجاری با مصر، «صدها هزار دلار» رشوه از سه تاجر در نیوجرسی دریافت کرده اند.

دادستان ها گفتند که اف بی آی در جریان بازرسی منزل منندز در سال گذشته، نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار وجه نقد را که در پاکت نامه ها و داخل لباس و کمدها پنهان شده بود را به همراهه ۱۰۰ هزار دلار طلا، کشف کرده‌اند.

منندز روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که هیچ برنامه‌ای برای استعفا ندارد و استدلال کرد که دموکرات های نیوجرسی با درخواست استعفای او مرتکب اشتباه می شوند و انتظار دارد در سال های آینده در سنا باقی بماند.

او همچنین چند ساعت پس از اعلام اتهامات، از سمت خود به عنوان رئیس کمیته قدرتمند روابط خارجی سنا کناره گیری کرد.

این دومین باری است که این قانونگذار با اتهامات فدرال مواجه می شود. اولین مورد در سال ۲۰۱۵ با اعلام برائت به پایان رسید.

XS
SM
MD
LG