لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۱

باب منندز: نه تنها تبرئه خواهم شد بلکه همچنان سناتور نیوجرسی باقی خواهم ماند


باب منندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی
باب منندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی

باب منندز، سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی که هفته پیش به دریافت رشوه از مصر متهم شد، بار دیگر اتهامات را رد کرد و گفت که برای انتخابات کنگره آمریکا نامزد خواهد شد.

دادستان‌های فدرال می‌گویند که منندز و همسرش در ازای تسهیل اعطای کمک‌های مالی به مصر، از این کشور رشوه دریافت کرده‌اند.

منندز در یک کنفرانس خبری گفت: «وقتی همه حقایق مشخص شوند، نه تنها اعاده حیثیت خواهم کرد بلکه همچنان سناتور ایالت نیوجرسی خواهم بود.»

منندز پیش‌تر هم با خواسته همکارانش برای استعفا مخالفت کرده بود. او اتهامات علیه خود را «صرفا اتهام» خواند و گفت که همکارانش در قضاوت درباره او عجله کرده‌اند.

کیفرخواست دادستان‌ها حاکی از آن است که منندز و همسرش حدود ۵۰۰ هزار دلار پول نقد و ۱۳ شمش طلا از مصر دریافت کرده‌اند.

همچنین سوابق جستجوی کامپیوتر شخصی منندز نشان می‌دهد که او در سال ۲۰۲۲ در پی اطلاع از «بهای یک کیلوگرم طلا» بوده است.

این نخستین بار نیست که باب منندز به اتهام فساد به دادگاه می‌رود. او در سال ۲۰۱۶ هم به اتهام فساد مالی متهم شد، اما دادگاه به نتیجه نرسید.

این سناتور ارشد دموکرات ایالت نیوجرسی، روز جمعه هفته گذشته از سمت خود به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی سنا -موقتا- کناره گیری کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که منندز روز پنجشنبه به اتهام فساد متهم شد.

منندز متهم است که از اطلاعات محرمانه برای کمک به یک شرکت خصوصی استفاده کرده است. این اتهامات برای دومین بار در ده سال گذشته علیه منندز مطرح شده است.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنا با اعلام این خبر گفت که منندز حق دارد که از یک دادرسی منصفانه برخوردار باشد.

سناتور باب منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و همسرش روز جمعه به اتهام دریافت رشوه از جمله، وجه نقد، شمش‌های طلا و یک خودروی لوکس و استفاده از نفوذ وابستگی‌اش به حزب دموکرات به نفع دولت مصر متهم شدند.

XS
SM
MD
LG