لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران نشان لیاقت ریاست جمهوری دریافت کرد


حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه (۱۹ بهمن) به پاس قدردانی از زحمات تیم مذاکره کنندگان هسته ای ایران در رسیدن به توافق با کشورهای جهان، به آنان نشان لیاقت و شجاعت اعطا کرد.

آقای روحانی در مراسم "تجلیل از خانواده شهدای هسته ای و افتخارآفرینان برجام" نشان درجه یک لیاقت و مدیریت را به محمدجواد ظریف وزیر خارجه، و نشان درجه یک شجاعت را به حسین دهقان وزیر دفاع و علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اهدا کرد.

توافق اتمی جامع که در ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ به دست آمد لغو برخی تحریم های بین المللی علیه ایران را به بار آورد که به دنبال تایید سازمان ملل از پایبندی ایران به تعهداتش در ماه گذشته اجرایی شد.

روحانی در مراسم روز دوشنبه گفت: "روزهای سختی را پشت سرگذراندیم... به همان قدر که عملیات کربلای ۴ و ۵ تصمیم گیری اش برای ما سخت و سرنوشت ساز بود به همان نسبت هم شب توافق ‍ژنو برای ما سخت بود...اما راه را گم نکردیم و خدا ما را تنها نگذاشت."

او همچنین از حمایت رهبر جمهوری اسلامی از تیم مذاکره کننده سپاسگذاری کرد و گفت در جریان مذاکرات از آقای ظریف خواسته که "حرف آقا روی زمین نماند." حسن روحانی گفت: "اگر رهبر معظم انقلاب نبود، انسجام ملی نبود، اگر رهبری نبود، وحدت ملی نبود، دستاورد ما در این حدی که امروز ما می بینیم نبود یا شاید دستاوردی نداشتیم."

در این مراسم عباس عراقچی و مجید تخت روانچی اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نشان درجه دو لیاقت و مدیریت دریافت کردند و حمید بعیدی نژاد، پژمان رحیمیان، و غلامحسین محمدنیا دیگر اعضای تیم مذاکره کننده، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی و مشکان مشکون و رسول دری اصفهانی نشان درجه سه خدمت گرفتند.

XS
SM
MD
LG