لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۳

دیدار حسن روحانی با ایرانیان در نیویورک: "نیاز به ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری داریم"


تصویر منتشر شده از مراسم شنبه شب در توییتر حسن روحانی
تصویر منتشر شده از مراسم شنبه شب در توییتر حسن روحانی

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در نیویورک میزبان گروهی از ایرانیان مقیم آمریکا بود. در این ملاقات، آقای روحانی بار دیگر از توافق اتمی ایران و قدرت های جهانی و عملکرد تیم مذاکره کننده اش دفاع کرد و بر ضرورت سرمایه گذاری در ایران تاکید کرد.

آقای روحانی گفت "برای رسیدن به رشد اقتصادی مورد قبول سالانه نیازمند ۱۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری درکشورهستیم".

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری ایران با تاکید بر ضرورت حضور سرمایه گذاران ایرانی گفت: "دوران تحریم گذشته و این حربه دیگر کارساز نیست. باید برای استفاده بهینه تر از فضایی که پس از لغو تحریم ها ایجاد می شود، برنامه ریزی کرد و ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری و حضور در اجرای طرح ها باید زودتر از دیگران به میدان بیایند. دولت نیز از این حضور استقبال می کند."

ضیافت شام و دیدار آقای روحانی و هیات همراه با ایرانیان مقیم آمریکا در یک سالن بزرگ در هتل هیلتون بخش منهتن شهر نیویورک برگزار شد.

حسن روحانی در این مراسم همچنین به موضوع توافق هسته ای اشاره کرد و گفت اتحاد و حمایت مردم ایران و همچنین اراده سیاسی شش قدرت جهانی که با ایران مذاکره کردند، موجب شد که مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد.

به گفته رئیس جمهوری ایران، اراده سیاسی در کشورهایی که با ایران مذاکره می کردند مهم بود چرا که شکست گفتگوهای هسته ای از دست رفتن فرصت ها و همچنین شکستی برای همه طرفین بود.

جواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران، عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امورخارجه ایران و جمع دیگری از مقامات دولتی ایران، حسن روحانی را در این مراسم همراهی می کردند.

ساختمان هتل نیویورک که دولت ایران یک سالن آن را برای مراسم شنبه شب اجاره کرده بود.
ساختمان هتل نیویورک که دولت ایران یک سالن آن را برای مراسم شنبه شب اجاره کرده بود.

هیات ایرانی برگزار کننده مراسم که در طبقه دوم هتل هیلتون مستقر بودند، به ایرانیانی که از قبل دعوت نامه داده بودند، اجازه ورود می دادند و مانع حضور دیگر شهروندان در مراسم می شدند.

نیروهای امنیتی آمریکایی نیز که برای حفاظت از هیئت دولتی ایران آمده بودند، حضور پررنگی در اطراف ساختمان هتل هیلتون داشتند و در زمان هایی مانع تردد رهگذران در پیاده روهای اطراف هتل می شدند.

یکی از حاضران در مراسم به صدای آمریکا گفت سالن مراسم تقریبا پر شده بود و احتمالا نزدیک به هزار نفر در آن حضور داشتند.

هتل هیلتون میزبان حسن روحانی در نیویورک
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

حسن روحانی و هیات همراهش برای شرکت در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و از جمله دیدار با ایرانیان مقیم آمریکا و گفتگو با رسانه های این کشور راهی نیویورک شده است.

XS
SM
MD
LG