لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

خواننده آمریکایی «اِی‌سَپ راکی» در سوئد محکوم شد، ولی به زندان نمی‌رود


با اعلام حکم دادگاهی در سوئد، پرونده جنجالی «راکیم میرس» مشهور به «اِی‌سَپ راکی» (A$AP Rocky) خواننده مشهور موسیقی رپ بسته شد.

دادگاه، این هنرمند ۳۰ ساله آمریکایی و دو تن از همراهانش را به دلیل ضرب و شتم جوانی در شهر استکلهم مجرم شناخت و آنها را به دو سال حبس تعلیقی محکوم کرد.

در عین حال اِی‌سَپ راکی باید به شاکی ۱۹ ساله پرونده نیز خسارت دهد و تمامی هزینه های دادرسی را بپردازد.

اِی‌سَپ راکی مدعی شده بود آنها شروع کننده درگیری نبودند و از خود دفاع کردند ولی دادگاه با اشاره به شواهد و مدارک موجود این ادعا را رد کرد.

در بیانیه منتشره دادگاه درج شده است که اِی‌سَپ راکی و همراهانش حتی هنگامی که شاکی پرونده روی زمین افتاده بود به ضرب و جرح او ادامه دادند و اعمال چنین خشونتی دفاع محسوب نمی شود.

دادگاه در عین حال تأکید می کند که درگیری در حدی نبوده است که نیازی به صدور حکم زندان باشد و با توجه به این که این خواننده آمریکایی حدود یک ماه در زندان بود، فقط به صدور حکم حبس تعلیقی اکتفا شده است.

اِی‌سَپ راکی که نزدیک به یک ماه زندانی بود، پس از پایان محاکمه و پیش از اعلام حکم نهایی با موافقت مقامات قضایی، این کشور را ترک کرد و به آمریکا بازگشت.

دستگیری اِی‌سَپ راکی بازتاب زیادی در رسانه های خبری داشت و با واکنش های بسیاری از هنرمندان مشهور آمریکایی همراه شد.

حتی دونالد ترامپ نماینده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده در امور گروگان های آمریکایی در خارج از کشور را به سوئد فرستاد تا از نزدیک شاهد روند دادرسی باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG