لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۹

سوئد خواننده آمریکایی را آزاد کرد


«راکیم میرس» ۳۰ ساله مشهور به «اِی‌سَپ راکی (A$AP Rocky) خواننده مشهور موسیقی رپ پس از پایان محاکمه جنجالی خوددر استکلهم، با مجوز مقامات قضایی سوئد این کشور را ترک کرد و به آمریکا بازگشت.

«اِی‌سَپ راکی» با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی از دوستان و تمامی طرفدارانش در سراسر جهان که در این دوران سخت و دشوار از او حمایت کردند قدردانی کرد.

این هنرمند که برای اجرای چند برنامه و گردش به سوئد رفته بود، سوم ژوئیه در جریان نزاعی خیابانی جوانی را در شهر استکلهم مضروب کرد و توسط پلیس دستگیر شد.

هرچند که به گفته «اِی‌سَپ راکی» او شروع کننده دعوا نبود و فقط از خود دفاع کرده است ولی دادستانی برای او و یکی از دوستانش تقاضای شش ماه زندان کرد، قاضی پرونده رأی خود را چهاردهم اوت اعلام می کند.

با این حال قاضی با خروج این خواننده رپ از سوئد موافقت کرد و او شنبه وارد آمریکا شد.

محاکمه «اِی‌سَپ راکی» از خبرهای داغ روزهای اخیر بود و حتی پرزیدنت دونالد ترامپ، نماینده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده در امور گروگان های آمریکایی در خارج از کشور را به سوئد فرستاد.

رئیس جمهوری آمریکا خبر آزادی «اِی‌سَپ راکی» و سفر او به آمریکا را با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد و از این هنرمند خواست زودتر به خانه بازگردد.

در روزهای اخیر «رابرت اوبرایان» نماینده ویژه ریاست جمهوری ایالات متحده، برای آزادی این شهروند آمریکایی بسیار تلاش کرد و با مقامات مختلف سوئدی تماس های زیادی داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG