لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۹

رابرت مالی «اقدام سریع» برای ارائه «خدمات ارتباطی حیاتی به مردم ایران» را ستود


رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران
رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، با انتشار توییتی «اقدام سریع» بخش فناوری برای ارائه «خدمات ارتباطی حیاتی به مردم ایران» را ستود.

در روزهای گذشته با قطع دسترسی مردم ایران به اینترنت توسط جمهوری اسلامی، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده مجوز «حمایت از آزادی اینترنت در ایران» را صادر کرد.

معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده در این ارتباط گفته بود: «با این تغییرات، ما به مردم ایران کمک می‌کنیم تا برای مقابله با تلاش‌های دولت [ایران] برای نظارت و سانسور آنها مجهزتر شوند.»

رابرت مالی توییت خود را با بازنشر توییتی از یک بیانیه گوگل همراه کرده که در آن به قطع مکرر اینترنت در نقاطی از جهان از جمله ایران و تلاش تیم‌های گوگل برای تسهیل دسترسی ایرانیان به اینترنت اشاره شده است.

در بیانیه گوگل آمده که این غول عرصه فناوری با همکاری شرکایش در تلاش است دسترسی «ایمن‌تر» مردم به اینترنت را از طریق بکارگیری «وی‌پی‌ان‌»هایی که در برابر فیلترشدن مقاوم هستند، مهیا کند.

طبق بیانیه، گوگل همچنین با راه‌اندازی قابلیت به اشتراک گذاشتن مکان، به افراد این امکان را داده که دوستان و خانواده را از مکان خود مطلع کنند و بدین‌ترتیب موجب آسودگی خاطرشان شوند.

گوگل افزوده در حال کار بر روی ایجاد راه‌هایی فنی به منظور تضمین دسترسی مداوم همه به ابزارهای ارتباطی عمومی مانند «گوگل میت» و دیگر خدمات اینترنتی است.

XS
SM
MD
LG