لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

همدردی رینگو استار با قربانیان اورلاندو


رینگو استار
رینگو استار

رینگو استار خواننده، نوازنده و آهنگساز مشهور موسیقی و عضو پیشین گروه بیتلز در تازه ترین گفتگوی خود با خبرگزاری "آسوشیدتپرس" ضمن ابراز همدردی با قربانیان اورلاندو، این حمله مرگبار را محکوم کرد.

رینگو استار در سالهای اخیر فعالیتهای هنری خود را گسترش داده و کنسرتهای بسیاری در شهرهای مختلف جهان برگزار میکند، محور اصلی ترانه های او، عشق، صلح و دوستی است.

او در بخشی از سخنانش با اشاره به کشته و زخمی شدن دهها نفر در اورلاندو گفت: " درک نمی کنم چگونه انسانی میتواند به این شکل انسانهای بیگناه دیگر را بکشد، من مخالف جنگ هستم ولی جنگ قوانین مشخصی دارد، یعنی دو گروه در چهارچوب مشخصی با هم می جنگند، ولی در اورلاندو داستان فرق می کند، فردی با اسلحه به یک کلوب می رود و حاضرین را به گلوله می بندد، چنین رفتاری را درک نمی کنم."

رینگو استار
رینگو استار

رینگو استار هر سال با برگزاری کنسرت بزرگی در یکی از شهرهای جهان تولدش را جشن می گیرد، او در این برنامه ها با اجرای ترانه های عاشقانه خود بر ضرورت توجه بیشتر به صلح و دوستی تأکید می کند، عواملی که می تواند مانع تکرار چنین فجایع دردناکی شود.

"ناگهان این ایده به ذهنم خطور کرد، گفتم خیلی خوب می شود اگر تولدم که هفتم ژوئیه است، روزی باشد برای جشن گرفتن عشق و صلح، یعنی مفاهیمی که همیشه به آن باور داشتم و به نظرم نقش مهمی در زندگی خودم دارد. در سال دو هزار و هشت برای نخستین بار چنین کنسرتی را برگزار کردم و احساس خیلی خوبی داشتم، تصمیم گرفتم این سنت را هر سال ادامه بدم."

رینگو استارجشن تولد هفتاد و پنج سالگی خود را که ماه آینده برگزار می شود، به قربانیان اورلاندو تقدیم می کند، او باور دارد بعنوان یک هنرمند مسئولیت سنگینی در قبال جامعه دارد و باید با جدیت بیشتری در این رابطه فعالیت کند.

"امسال اهمیت این موضوع بیشتر است، با توجه به حادثه دردناک اورلاندو با انرژی بیشتری روی صحنه می روم و از ارزشهایی می خوانم که همواره به آن ایمان داشتم."

بیتلز از مشهورترین گروههای موسیقی جهان است که از محبوبیت زیادی در دهه های شصت و هفتاد میلادی برخوردار بود، از این گروه چهار نفره بریتانیایی، جان لنون و جورج هریسون درگذشتند، و پال مک کارتنی و رینگو استار بصورت انفرادی فعالیتهای هنری خود را ادامه می دهند.

XS
SM
MD
LG