لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۵

رالی صحرایی در کنیا برای حفظ محیط زیست


۶۲ اتومبیل در مسابقات این ماه «راینو چارج» در کنیا شرکت کردند. راینو چارج، یک مسابقه اتومبیل رانی صحرایی است که هر ساله در مسیر غیر جاده ای در کنیا برگزار می شود و هدف از آن جمع آوری پول برای فعالیت های حفظ محیط زیست در این کشور است.

هر تیم شرکت کننده در رالی صحرانوردی، متشکل است از یک راننده و یک کمک راننده که در اتومبیل هستند و چهار دونده که در جلوی اتومبیل حرکت می کنند و موانع احتمالی را از سر راه بر می دارند و به اتومبیل کمک می کنند تا در مسیر سخت و صعب العبور از میان صخره و دشت، به ایستگاه بعدی برسد. در تمام مسیر ۱۳ ایستگاه وجود دارد و تیم ها ۱۰ ساعت فرصت دارند تا از آنها عبور کنند. ایستگاه ها در محوطه ای به وسعت ۱۰۰ کیلومتر مربع و در دل طبیعت بکر انتخاب شده است. شرکت کنندگان باید در کوتاه ترین مسیر ممکن به ایستگاه های بیشتری برسند.راینو چارج، دشوارترین مسابقه اتومبیل رانی خارج از جاده و در دل طبیعت در آفریقا به شمار می رود. از ۶۲ تیمی که در رالی امسال شرکت کردند، تنها ۱۵ تيم توانستند به تمامی ایستگاه ها برسند.

محل برگزاری مسابقه هر سال تغییر می کند و هر چند شرکت کنندگان محدوده تقریبی آن را می دانند اما در عصر قبل از برگزاری مسابقه است که محل دقیق به آنان اعلام می شود.

مسابقه رالی صحرایی راینو چارج، نام خود را از حالت حمله کرگدن (Rhino) گرفته که وقتی حمله می کند (Charge) ، فارغ از این که چه مانعی در مقابلش باشد، مستقیم به جلو می دود.
این رالی در سال ۱۹۸۹ به ابتکار سازمان خیریه راینو آرک آغاز شد.

تیم های شرکت کننده در راینو چارج امسال، ۸۴ میلیون شیلینگ کنیا، برابر با یک میلیون دلار جمع آوری کردند تا آن را صرف حفظ و حمایت محیط زیستی از «کوه کنیا» و «کوه اِبورو» بکنند.
XS
SM
MD
LG