لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۰

دو پناهجوی سومالیایی در آریزونا به حمایت از داعش متهم شدند


آنها به مامور مخفی «اف بی آی» گفته بودند که می خواستند برای دست زدن به خشونت و «نیل به شهادت» به خاورمیانه بروند.
آنها به مامور مخفی «اف بی آی» گفته بودند که می خواستند برای دست زدن به خشونت و «نیل به شهادت» به خاورمیانه بروند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دو پناهجوی سومالیایی ساکن ایالت آریزونا در آمریکا، به حمایت از یک گروه تروریستی متهم شده اند. ماموران دولت فدرال می گویند این دو نفر در صدد سفر به مصر برای پیوستن به «داعش» بودند.

در ایراد اتهام علیه «احمد مهد محمد»، ۲۱ ساله، و «عبدی یمانی حسین»، ۲۰ ساله، آمده است که آن‌ها به یک مامور مخفی «اف بی آی» گفته بودند که می خواستند برای دست زدن به خشونت و «نیل به شهادت» به خاورمیانه بروند.

اما آن‌ها که مدارک لازم برای سفر به مصر را دریافت کرده بودند، جمعه هنگام عبور از بازرسی امنیتی «فرودگاه بین المللی توسان» در آریزونا بازداشت شدند.

وکیل «حسین» می‌گوید موکلش ابراز بی گناهی کرده است.

مقام ها می گویند «محمد» در یک تبادل نظر در رسانه های اجتماعی به یک مامور مخفی «اف بی آی» گفته تشنه خون کفار است و «بهترین زنگ بیدار باش، پیروزی داعش یا وقوع یک یازدهم سپتامبر دیگر است.»

«محمد» همچنین در ماه آوریل به یک مامور مخفی اف‌بی‌آی گفته بود که فکر و ذکرش جهاد است و او می‌خواهد کاری کند که کفار در مصر به گریه بیافتند.

همچنین در ملاقاتی که یک ماه پیش میان «محمد»، «حسین» و مامور مخفی «اف بی آی» انجام شده بود، «حسین»گفته بود که می خواهد کاخ سفید را منفجر کند و نیز می‌خواهد به شبه‌جزیره سینا در مصر برود زیرا می‌خواهد دستانش به خون آغشته شوند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG