لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ ایران ۰۷:۵۲

تجمع اعتراضیِ صدها تَن از کارگرانِ يکی از پالايشگاه های نفت فرانسه


تجمع اعتراضیِ صدها تَن از کارگرانِ يکی از پالايشگاه های نفت فرانسه

نزديک به يکهزار کارگر و کارمندِ نگران شرکت توتال فرانسه روز دوشنبه در پاريس هنگاميکه قصد ورود به مقر اين شرکت بزرگ فرانسوی را داشتند با برخورد نيروهای امنيتی مواجه شد.

تظاهرات روز دوشنبه همزمان بود با تصميم گيری مديران توتال درباره سرنوشت پالايشگاه فلاندر در نزديکی مرز فرانسه با بلژيک که شمار کارگران آن بر بيش از ۶۰۰ نفر بالغ می شود.

بنا به گزارش ها مديران توتال تصميم گيری نهايی درباره بستن احتمالی پالايشگاه فلاندر را تا ماه جون به تعويق انداختند.

مديران شرکت توتال در جلسه ای با نمايندگان کارگران تعهد کردند برای حفظ موقت مشاغل، ميزان توليدات پالايشگاه فلاندر را حول و حوش ۱۳۷ هزار بشکه در روز نگهدارند.

تحليلگران معتقدند تعطيلی احتمالی پالايشگاه فلاندر پيش از برگزاری انتخابات محلی ماه مارس، می تواند دولت فرانسه را که مقابله با بيکاری ۱۰ درصدی در آن کشور را در الويت هايش قرار داده، دستخوش طوفان سياسی کند.

تعطيلی احتمالی اين پالايشگاه به گفته تحليلگران همچنين به خشم شهروندان فرانسوی دامن خواهد زد بويژه که انتظار می رود شرکت توتال هفته آينده ميزان سود سالانه ۲۰۰۹ خود را که بر ۸ ميليارد دلار بالغ می شود، رسماً اعلام کند.

رهبران اتحاديه های کارگری فرانسه از مذاکرات روز دوشنبه با مديران توتال ابراز نارضايتی نمودند و اعلام کردند روز جمعه برای بررسی پاسخ مناسبی به شرکت توتال تشکيل جلسه خواهند داد.

شرکت توتال همچنين از قصدش داير بر مشارکت با شرکت فرانسوی برق ای دی اف برای سرمايه گذاری در احداث يک نيروگاه توليد گاز طبيعی مايع به ارزش ۷۰۰ ميليون يورو خبر داده است.

XS
SM
MD
LG