لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۸

سناتور پال: ایران و سوریه ابزار و قابلیت نابود کردن داعش را دارند


رند پال - آرشیو
رند پال - آرشیو

رند پال، سناتور جمهوری خواه، گروه «دولت اسلامی» را یک تهدید خواند و خواستار رهبری ایران، سوریه و ترکیه برای برخورد با این گروه شد.

او روز چهارشنبه در مصاحبه رادیویی با شون هنیتی گفت نیروهای منطقه ای نظیر ایران، سوریه و ترکیه رهبری مبارزه با داعش را برعهده بگیرند چرا که به گفته او این کشورها توانایی، ابزار و انگیزه لازم برای مبارزه با داعش را دارند.

به گزارش بازفید، رند پال گفت: «در حال حاضر دو متحدی که هدفی واحد برای نابود کردن داعش را دارند، ایران و سوریه هستند. آنها همچنین ابزار و قابلیت را دارند و همچنین انگیزه این اقدام را دارند چرا که اسد برای قدرت و زنده ماندن تلاش می کند.»

رند پال همچنین گفت به نظر او ترکیه نیز باید به مبارزه علیه داعش بپیوندد.

سناتور پال با اشاره به عربستان سعودی، قطر و کویت گفت تسلیح مخالفان بشار اسد در سوریه در قدرتمند شدن داعش تاثیر داشته است. او گفت تسلیحات یا به طور مستقیم به نیروهای داعش رسیده، و یا آنکه داعش آنها را «به اصطلاح» از نیروهای میانه رو مخالفان سوری گرفته است.

او گفت برای آمریکا نیز در این مبارزه نقشی متصور است اما می خواهد رئیس جمهوری آمریکا ابتدا اجازه آن را از کنگره بگیرد. سناتور پال گفت نیروهای روی زمین در جنگ باید از بین کسانی باشد که در آن منطقه (کشورهای منطقه) زندگی می کنند. به گفته رند پال، آمریکا نیز می تواند به آنها در جنگ با داعش کمک فنی کند و از آنها پشتیبانی هوایی کند.

XS
SM
MD
LG