لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۷

آتن در دود و خاکستر؛ آتش‌سوزی‌های یونان ۲۰ کشته بر جای گذاشت


شعله های ناشی از حریقهای جنگلی در بیرون شهر آتن یونان به هوا برخاسته است

مأموران آتش‌نشانی در یونان روز چهارشنبه، اول شهریور، برای دومین روز پیاپی با استفاده از هواپیما کوشیدند حریق‌های جنگلی بی‌امان در نزدیکی شهر آتن، پایتخت، را مهار کنند و این در حالی است که تاکنون ۲۰ نفر بر اثر این آتش‌سوزی‌ها کشته شده اند.

به گفته مقامات، دمای شدید و وزش باد احتمالاً موجب حریق‌های بیشتر خواهد شد.

از زمان بروز آتش‌سوزی‌ها در شمال یونان در روز شنبه گذشته تاکنون صدها نفر از شهروندان از خانه و کاشانه شان بیرون رانده شده اند.

یک سخنگوی سازمان آتش نشانی میگوید ۲۰۲ مأمور اطفای حریق، با پشتیبانی افراد داوطلب و ۶۵ خودرو آتش نشانی و ۱۵ فروند هواپیمای ویژه، در ۲۰ کیلومتری شمال آتن در حال مهار شعله های آتش هستند.

حریقهای جنگلی روز چهارشنبه به حوالی شهرک «منیدی» در نزدیکی آتن رسید، که در نتیجه آن، حدود ۱۵۰ نفر با اتوبوس از سه خانه سالمندان تخلیه شده و به اماکن دیگر انتقال یافتند. در اینحال، پایتخت یونان گرفتار دود غلیظ و خاکستر است.

امدادگران روز سه شنبه ۱۸ جسد سوخته را در یک ناحیه نزدیک جنگل «دادیا» در منطقه «اوروس» در شمال کشف کردند که گمان میرود مربوط به پناهجویان باشد. منطقه شمالی یونان که در امتداد مرز ترکیه واقع شده یک گذرگاه معمول برای پناهجویانی است که از خاورمیانه و دیگر نقاط آسیا میگریزند.

XS
SM
MD
LG