لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۸

کاخ باکینگهام خبر درگذشت ملکه الیزابت را تکذیب کرد؛ ملکه سرما خورده است


ملکه الیزابت دوم ۹۰ ساله است.
ملکه الیزابت دوم ۹۰ ساله است.

در حالیکه به گفته کاخ باکینگهام، شاهزاده فیلیپ و ملکه الیزابت از یک سرماخوردگی شدید رنج می برند، خبرهای جعلی درباره مرگ ملکه الیزابت در برخی وبسایت های کاذب و رسانه های اجتماعی پخش شده است.

به دنبال این اخبار کاذب، که عدم حضور ملکه الیزابت در مراسم کریسمس سالانه به آنها دامن زده است، کاخ باکینگهام روز جمعه مجبور به انتشار بیانیه ای شد که طی آن خبر درگذشت مکله الیزابت را تکذیب کرده و می افزاید، ملکه الیزابت و همسرش شاهزاده فیلیپ در حال بهبودی به دنبال یک سرماخوردگی شدید هستند.

خبر درگذشت ملکه الیزابت ابتدا از سوی حساب توئیتری وبسایتی کاذب که خود را جای شبکه بی‌بی‌سی جا زده بود منتشر شد.

پیام توئیتری این وبسایت کاذب نوشت «کاخ باکینگهام خبر درگذشت ملکه الیزابت در سن نود سالگی را اعلام کرد.»

گفته می شود حساب توئیتری این وبسایت به دنبال انتشار اخبار کاذب تعطیل شده است.

خبرهای منعکس کننده نگرانی ها از وضعیت سلامت مکله الیزابت پس از عدم شرکت او در مراسم کریسمس سالانه کاخ باکینگهام در بسیاری رسانه های اجتماعی بالا گرفت. این اولین بار پس از دهه شصت میلادی بود که ملکه الیزابت در مراسم سالانه کریسمس شرکت نکرد.

به نوشته وبسایت «اینترنشنال بیزنس تایمز»، سخنگوی کاخ باکینگهام در بیانیه ای که روز جمعه، ده دی ماه، منتشر کرده گفت «ملکه و دوش ادینبورگ در حال بهبودی به دنبال سرماخوردگی شدید هستند.»

ملکه الیزابت و شاهزاده فیلیپ پس از بیماری خود از حضور در رسانه ها و اماکن عمومی تا حد ممکن خودداری کرده اند.

با این حال کاخ باکینگهام در مراسم کریسمس امسال، ویدوئی از پیش ضبط شده از سخنان ملکه الیزابت پخش کرد که در آن کریسمس را تبریک گفته و با اشاره به ورزشکاران در مراسم المپیک می گوید «آنها افرادی عادی هستند که کارهای خارق‌العاده انجام می دهند.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG