لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۰

تهدید رسانه‌ها توسط قاآنی: هر که «کار رسانه‌ای علیه ما کرده» ضربه خواهد خورد


اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه
اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با تهدید رسانه‌ها گفت هر کس که روزی «علیه ما» کار رسانه‌ای کرده باشد، روزی ضربه خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس، روز سه‌شنبه ۲۹ آذر با تهدید اسرائیل گفت که روزانه «حدود ۵۰ عملیات فقط در کرانه باختری علیه اسرائیل انجام می‌شود» و «فکر می‌کنند با فشار، نظام از مسیر خود کوتاه می‌آید.»

او همچنین گفت که در زمان کشته شدن قاسم سلیمانی به اسرائیلی‌ها «گفتیم خانه‌هایتان را بفروشید» و «بروید» و امروز «شخصیت‌های قدیمی یهود تشکیلاتی برای خروج از اسرائیل ایجاد کرده‌اند.»

عضو ارشد سپاه «ایران اسلامی» را «تابلوی بزرگ مقاومت» خواند و گفت که عربستان ارزش آن را ندارد که «دشمن« تلقی شود. او همچنین ادعا کرد که «دشمنان» با «پست فطرتی» و دنبال کردن «کارهای تاکتیکی پست» خودشان را در رسانه‌ها «برنده نشان» می‌دهند.

او مدعی شد، «دشمنان» در «۲۰ سال گذشته» در منطقه «هفت هزار میلیارد دلار هزینه کردند؛ اما در نهایت شکست خوردند.»

قاآنی با تهدید مخالفان جمهوری اسلامی و روزنامه‌نگاران، گفت: «تمام اقدامات دشمن توسط ما ثبت شده است و همه آنها بدون استثنا ضربه خواهند خورد. هر کس یک روز کار رسانه‌ای علیه ما کرده باشد، یک روز ضربه‌اش را خواهد خورد.»

تهدید رسانه‌ها توسط فرمانده نیروی قدس در حالی است که بنا بر گزارش اول دسامبر ۲۰۲۲ کمیته‌ حفاظت از روزنامه‌نگاران، ایران در صدر فهرست جهانی بزرگترین زندان روزنامه‌نگاران قرار گرفته است.

در جریان اعتراضات سراسری ایران از ۲۶ شهریور تاکنون دست‌کم ۴۹ روزنامه‌نگار بازداشت شده‌اند که ۲۲ تن از آنها زن هستند.

XS
SM
MD
LG