لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۲

ترامپ نگرانی‌ها در مورد پوتین را رد کرد: پوتین «خوب» است


عکسی از یکی از معدود ملاقات های این دو رهبر
عکسی از یکی از معدود ملاقات های این دو رهبر

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که برای دیدار و گفتگو با همتای روس خود در فنلاند آماده می شود، روز پنجشنبه نگرانی ها در مورد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را رد کرد.

به نوشته هیل، او در یک تجمع شبه انتخاباتی در ایالت موناتا به منتقدان خود که آمادگی او برای نشست ۱۶ ژوئیه با پوتین را زیر سوال برده اند، حمله کرد.

دونالد ترامپ گفت منتقدانش می گویند: «آیا پرزیدنت ترامپ آماده خواهد بود؟ می دانید، پوتین عضو کاگ‌ب و فلان و بهمان بوده است...»

رئیس جمهوری آمریکا به جمعیت حاضر گفت:«می دانید چیست؟ پوتین خوب است. ما همه خوبیم. ما مردم هستیم. آیا من آماده خواهم بود؟ کاملا آماده خواهم بود. من برای این چیزها همه عمرم آماده می شدم.»

پوتین چندین سال عضو سازمان جاسوسی اتحاد جماهیر شوروی، کاگ‌ب بود و بعدا رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه شد که جایگزین کاگ‌ب در پی فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است.

دونالد ترامپ مدت زیادی است که تاکید داشته خواهان بهبود روابط میان آمریکا و روسیه است. اما دستیابی به این هدف پس از آنکه جامعه اطلاعاتی آمریکا به روشنی گفت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده، پیچیده شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG