لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

همراهی نیروهای نظامی در عملیات کمک رسانی در پورتوریکو و جزایر ویرجین


محافظت نیروهای نظامی از تانکر حامل سوخت
محافظت نیروهای نظامی از تانکر حامل سوخت

هزاران نیروی نظامی به عملیات نجات و کمک رسانی در دو جزیره قلمروی آمریکا، پورتوریکو و ویرجین آیلندز، کمک می کنند.

اما ژنرال سه ستاره، جفری باکنان، که از سوی پنتاگون مسئول هدایت و هماهنگی در عملیات کمک رسانی در پورتوریکو شده است می گوید، شمار نظامیان برای پاسخگویی به نیازهای آسیب دیدگان ، کفایت نمی کند.

بیمارستان دریایی یو اس ان اس کامفرت، دیروز، جمعه، به سمت پورتوریکو حرکت کرد.

ارتش آمریکا برای کمک رسانی به آسیب دیدگان توفان در پورتوریکو و ویرجین آیلندز دست به کار شد

حدود دو هزار و پانصد عضو گارد ملی، در عملیات پاکسازی جاده ها، توزیع کمک ها و تامین امنیت کار می کنند. ژنرال گلن هگلر، معاون واحد عملیات در پورتوریکو می گوید، اعضای گارد ملی در پورتوریکو، حتی در عملیاتی که خارج از وظائف آن ها ست، مانند امداد رسانی پزشکی، آتش نشانی و تامین امنیت شرکت کرده اند. گارد ملی می خواهد دو هزار عضو دیگر را برای تقویت عملیات اعزام کند، از جمله هزار و صد عضو از یازده ایالت دیگر آمریکا. پنتاگون می گوید، برای بازگرداندن زندگی به روال سابق در پورتوریکو و ویرجین آیلندز، هر تعداد نیروی نظامی که لازم باشد فراهم خواهد کرد.

الین دوک، سرپرست وزارت امنیت داخلی، نیز به ساکنان مناطق آسیب دیده در توفان ماریا اطمینان داد که دولت فدرال شرایط دشوار آن ها را درک می کند و با تمام توان یاری می رساند .

او گفت: « می دانم که مردم پورتوریکو و ویرجین آیلندز رنج می کشند. ما ، برای کمک به شما این جا هستیم و به توزیع کمک های بیشتر به شما ادامه می دهیم».

پرزیدنت ترامپ که از سوی منتقدان برای کندی در عملیات کمک رسانی به پورتوریکو مورد انتقاد قرار گرفته بود، از واکنش و سرعت عمل نهادهای دولتی و نظامی در پاسخگویی به نیازهای آنی مردم پورتوریکو دفاع کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: « فکر می کنم با در نظر گرفتن شرایط ، کار به خوبی پیش می رود. فرماندار فلوریدا هم آن جاست. او هم درگیر شده است. پیشرفت های فوق العاده ای داشته ایم. اوضاع بسیار بسیار دشواریست و موضوع مهم این است که بعداً چه می شود. ما باید از نو بسازیم. نگاه کنید، شبکه برق، جاده ها، ارتباطات، همه، از بین رفته است».

پرزیدنت ترامپ در توییتی نوشت، ده هزار نیروی دولت فدرال، هم اکنون در پورتوریکو، کمک می کنند.

شهردار سن خوان، در مصاحبه ای گفت، آن چه در پورتوریکو رخ می دهد، موضوعی خبری نیست بلکه داستان مرگ و زندگیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG