لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۳

ادامه اعتراضات در ایران؛ مأموران به تجمع اعتراضی دانشگاه کردستان حمله کردند


اعتراضات سراسری، دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل، سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱
اعتراضات سراسری، دانشجویان دانشگاه نوشیروانی بابل، سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱

اعتراضات سراسری در شهرها و دانشگاه‌های ایران روز شنبه هم‌زمان با اعتراض‌های گسترده ایرانیان در ده‌ها شهر جهان برگزار شد و با فرا رسیدن شب همچنان ادامه دارد.

ویدئویی که در بزرگراه «امام علی» تهران در شامگاه شنبه ۲۸ آبان گرفته شده، بنری با تصویری از حسین رونقی را نشان می‌دهد که روی آن نوشته شده «کیست مرا یاری کند؟»

همچنین شامگاه روز شنبه معترضان در خیابان ستارخان شهر ملکان، زادگاه حسین رونقی، تجمع کردند و ضمن «حجاب‌سوزی» با شعار «دوروب باخان بی‌غیرت» (کسی که به تماشا ایستاده بی‌غیرت است)، خواهان پیوستن سایر شهروندان به اعتراضات شدند.

بر اساس گزارش‌های ویدئویی، اهالی روستاهای بوکان در استان آذربایجان غربی نیز به اعتراضات پیوسته‌اند. در یک ویدئو که از اعتراضات شامگاهی شنبه منتشر شده، شماری از روستانشینان «کانی ره‌ش» بوکان شعار‌ «ژن ژیان آزادی» می‌دهند.

یک ویدئو شهروندی از شیراز در روز شنبه ۲۸ آبان، مقاومت معترضان در مقابل نیروهای حکومتی را در منطقه کمربندی این شهر نشان می‌دهد.

درگیری معترضان با نیروهای امنیتی در کمربندی شهر شیراز، ۲۸ آبان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

بنا بر گزارش‌های شهروندی، روز شنبه معترضان در دانشگاه‌های مختلف از جمله علوم پزشکی کردستان، علوم پزشکی تبریز، و دانشکده فنی دانشگاه یزد تجمع‌های دانشجویی برگزار کردند.

دانشجویان معترض در دانشکده فنی دانشگاه یزد با نام بردن از هم‌کلاسی‌های بازداشتی خود خواستار آزادی آنان شدند.

یک گزارش ویدئویی دیگر از دانشگاه کردستان نشان می‌دهد اعتراضات دانشجویی در این استان همچنان ادامه دارد و معترضان شعار «مرگ بر دیکتاتور» می‌دهند.

شعار «مرگ بر دیکتاتور» دانشجویان دانشگاه کردستان شنبه ۲۸ آبان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:12 0:00

کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور نیز از استعفای رئیس دانشگاە کردستان خبر داده است.

در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران دختران و پسران دانشجو «سرود زن» را هم‌خوانی کردند.


ویدیو‌های ارسالی به صدای آمریکا نشان می‌دهند دانشجویان دانشگاه کردستان در سنندج شعار «آزادی» و «مرگ بر دیکتاتور» می‌دهند.

کانال شوراهای صنفی دانشجویان کشور خبر داده است که در جریان تجمع شنبه، نیروهای امنیتی با شلیک گلوله و گاز اشک‌آور به دانشجویان معترض حمله کردند و چند دانشجو زخمی شدند.

حساب توییتری «۱۵۰۰ تصویر» نیز که اخبار مرتبط با اعتراضات سراسری را پوشش می‌دهد، ویدئویی منتشر کرده که تیراندازی به دانشجویان این دانشگاه را به تصویر است.

دانشجویان دانشکده علوم پزشکی تبریز نیز با شعار «‌بسیجی سپاهی داعش ما شمایی» تجمع کردند.

آیلار حقی‬⁩ یکی از دانشجویان پزشکی در تبریز در جریان اعتراضات ⁧‫این شهر در ۲۵ آبان کشته شد.

رئیس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی در گزارش خود کشته‌شدن آیلار حقی را «سقوط در در محل گود برداری جنب برج شهران تبریز» اعلام کرد، اما یک فایل صوتی منتسب محمود جعفری، دایی آیلار حقی، او گفته است آیلار حدود ساعت هفت شب چهارشنبه برای شرکت در تظاهرات به بیرون از خانه رفت و در محل تظاهرات با شلیک مستقیم گلوله ساچمه‌ای به پشت سر و از فاصله نزدیک کشته شد.

کانال شوراهای صنفی دانشجویان از تحصن اعتراضی دانشجویان دانشکده مکانیک دانشگاه تهران خبر داده است. این دانشجویان خواستار آزادی دانشجویان بازداشتی دانشگاه تهران شدند.

دانشجویان دانشگاه آزاد شهر قدس (قلعه حسن خان)، محل تحصیل حمیدرضا روحی از کشته‌شدگان اعتراضات، نیز برای گرامیداشت یاد او، در تجمعی سرود «یار دبستانی» را هم‌خوانی کردند.

این دور از اعتراضات سراسری ایران پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت نیروی انتظامی در روز ۲۵ شهریور، آغاز شد و تاکنون در همه استان‌های کشور ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG