لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۳

اعتراض بازیکنان استقلال تهران به شرایط نابسامان باشگاه: دیگر رمقی برای تمرین نداریم


آرشیو
آرشیو

بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران در اقدامی هماهنگ با انتشار یک استوری مشترک در فضای مجازی به شرایط نابسامان این باشگاه واکنش نشان دادند و اعلام کردند که «دیگر رمقی نداریم که تمرین کنیم.»

اعتراض بازیکنان استقلال به «آشفتگی در مدیریت باشگاه و نداشتن اسپانسر و همچنین پرداخت نشدن مطالبات آنها از فصل گذشته» است.

در این مطلب گفته شده است که «قرار بود تا قبل از روز دهم شهریور، طلب فصل گذشته تسویه شود اما این هم از جنس همان وعده ها بود.»

آنها نوشته اند: «به احترام هواداران و نام استقلال مدتی چشم روی مسایل زیادی بستیم ولی این میزان از بی توجهی و بی اعتنایی، نوبر است.»

بازیکنان استقلال اشاره کردند که حتی درخواست شان برای برگزاری جلسه با مدیریت باشگاه برای طرح مشکلات و حل آنها رد شده است.

به تاکید آنها، «برخی می خواهند استقلال را کوچک و به یک تیم معمولی تبدیل کنند» اما توضیح بیشتری در این مورد ندادند.

این دومین اعتصاب بازیکنان استقلال برای دومین بار در تابستان سال جاری خواهد بود. پیش‌تر آنها در روزهای نخست مردادماه نیز اعتصاب کرده بودند که باعث نگرانی هواداران و ابراز نارضایتی جواد نکونام، سرمربی این تیم، از شرایط موجود در تیم استقلال شد.

در همین ارتباط، یک عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در روز سوم مرداد ۱۴۰۲ وعده داد که به زودی مشکلات مالی حل خواهد شد.

علیرضا خانی در واکنش به اعتصاب بازیکنان تیم به خاطر مشکلات مالی به خبرگزاری آنا گفت: «مطمئن باشید که این مشکل حل و به زودی مسائل برطرف می‌شود.»

علی سامره، سرپرست استقلال، نیز روز ۲۶ مرداد در مورد حاشیه‌های آبی پوشان و اطهارنظرها در مورد آن گفته بود که «امیدوارم مسئولانی که درباره استقلال نظر می‌دهند بیایند و مشکلات تیم را هر طور می‌توانند، حل کنند.»

او تاکید کرده بود که «بازیکنان چیز اضافه‌ای نمی‌خواهند غیر از حق و ‌حقوق‌شان و حداقل خواسته‌شان این است که باشگاه یک حامی مالی داشته باشد تا مشکل از این نظر نداشته باشیم.»

فارغ از مشکلات مالی در باشگاه استقلال؛ اختلاف علی خطیر به عنوان مدیرعامل با جواد نکونام در جایگاه سرمربی، یکی از بزرگترین حاشیه‌های اخیر در این باشگاه است.

این اختلاف حتی باعث به وجود آمدن شایعه درگیری بین آنها شد، به طوری که در روز ۱۸ مرداد، فرشید سمیعی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال، در گفتگو با تلویزیون حکومتی ایران، بدون آنکه اشاره مستقیمی به شایعه درگیری جواد نکونام و علی خطیر داشته باشد، این مسئله را تکذیب کرد.

فرشید سمیعی در بخشی از صحبت‌هایش گفت که: «متاسفانه مشکلاتی از بیرون به ما تحمیل شده است. آقای نکونام، دو بازیکن را می‌خواهند اما مشکل اینجا است که می‌گویند سقف را رعایت کنید. نهادهای نظارتی بارها به ما فشار آوردند و ناراحتی‌مان این است که این سخت گیری‌ها فقط برای استقلال است.»

علی خطیر، مدیر عامل استقلال، اما در روزهای بعد با موضع‌گیری‌های خود نشان داد که این اختلاف، ریشه‌دار است.

او روز ۱۴ شهریور در یک برنامه ورزشی در تلویزیون، سرمربی تیم استقلال را تهدید کرد و گفت: «اگر اظهارات نکونام خارج از چارچوب فضای قراردادی باشد، مطمئنا با او برخورد انضباطی خواهد شد و این اجازه را نمی‌دهم که از فضای قراردادش خارج شود.»

جواد نکونام نیز در واکنش به این تهدید، روز بیستم شهریور روی خط تلفنی برنامه ورزشی شبکه سه تلویزیون به مدیرعامل باشگاه حمله کرد و افزود: «خطیر گفت خارج از چارچوب حرف بزنم ، جریمه می شوم. من هیچ وقت خارج از چارچوب صحبت نکردم. نگویند تیم اگر چهاردهم شود؛ حمایت می کنیم. از آن طرف به دستیار من گفته اند اگر مربی خارجی آوردیم، تو بیا دستیار بشو.»

او تاکید کرده بود که «شرایطی که تیم ما دارد را کدام باشگاه دارد؟ بازیکنان ما حداقل از پارسال ۳۰، ۴۰ درصد طلب دارند. مربی تا یک جایی می تواند کار کند اما به بازیکن باید پول بدهید.»

XS
SM
MD
LG