لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۳

دستکم هفت تجمع اعتراضی در ایران برگزار شد


تجمع گروهی از کارکنان سهام عدالت در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی
تجمع گروهی از کارکنان سهام عدالت در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی

در طول ۲۴ ساعت گذشته دستکم هفت تجمع اعتراضی صنفی در شهرهای مختلف ایران برگزار شده است.

امروز دوشنبه، ۲۹ بهمن ماه، جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه‌های موسسه مالی و اعتباری کاسپین مشهد در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

جمعی از کارگران مجموعه شهرداری آبادان نیز در اعتراض به معوقات مزدی سه ماهه خود، امروز در یک حرکت اعتراضی دست به تجمع زدند و اعلام کردند که علاوه بر حقوق، حق بیمه آنها نیز با تاخیر به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود.

همچنین جمعی از کارگران واحد آتش نشانی آبادان امروز به نمایندگی از همکاران خود در ادامه پیگیری‌های صنفی و در اعتراض به بی‌نظمی در پرداخت حقوق، بیمه و تجهیز نبودن خودروهای آتش‌نشانی در مقابل دفتر امام جمعه آبادان تجمع اعتراضی برپا کردند.

گروهی از کارکنان سهام عدالت نیز امروز ۲۹ بهمن در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدشان از ۴۸ ماه گذشته تاکنون، مقابل ساختمان وزارت اقتصاد و دارایی دست به اعتراض زدند.

همچنین جمعی کارگران راه آهن آذربایجان برای ششمین روز متوالی در اعتراض به پرداخت حقوق معوقه و بیمه کارگران در مقابل محوطه راه آهن تبریز دست به اعتراض زدند.

جمعی از کارگران شهرداری چابهار نیز در اعتراض به معوقات مزدی چند ماهه خود، در دفتر شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه نیز جمعی از کارگران بازنشسته شرکت هفت تپه که خواستار پرداخت سنوات سابقه کاری سال‌های ۹۵ و ۹۶ خود بودند در مقابل دفتر مدیریت این کارخانه دست به تجمع زدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG