لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

مردم آق قلا در اعتراض به نابسامانی و کم‌کاری مسئولان تجمع کردند


تجمع مردم آق قلا در مقابل فرمانداری
تجمع مردم آق قلا در مقابل فرمانداری

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران، روز جمعه ۹ فروردین گروهی از شهروندان آق قلا در اعتراض به وضعیت آشفته این شهرستان پس از بحران سیل، در مقابل فرمانداری آق قلا دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان از کمک‌ صیادان محلی که با قایق و با هزینه‌های شخصی به سیل‌زدگان کمک کرده‌اند، تشکر کردند و گفتند که مسئولین راه حلی برای دفع آب پیشنهاد نکرده‌اند.

روز چهارشنبه ۷ فروردین نیز، جمعی از مردم سیل‌زده آق قلا در برابر سیلوی شهرداری آق قلا که به عنوان مرکز دپوی کمک‌های مردمی از آن استفاده می‌شود تجمع اعتراضی برگزار کردند. ماموران نیروی انتظامی در این تجمع برای متفرق کردن مردم از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

دولت ایالات متحده بارها نسبت به سوءمدیریت در حوزه محیط زیست و تخریب منابع طبیعی ایران، از جمله سدسازی‌های بی‌رویه و بدون مطالعه صرفا با هدف سوءاستفاده‌های کلان مالی و پر کردن جیب سران فاسد رژیم جمهوری اسلامی، هشدار داده و آن اقدامات را از عوامل اصلی بروز فاجعه‌های زیست‌محیطی، از جمله خشک‌سالی‌های بلندمدت و سیل‌های ویرانگر، برشمرده است.

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، به تازگی با اشاره به این‌که پس از انقلاب در ایران ۶۰۰ سد «بدون هیچگونه ارزیابی محیط زیستی» ساخته شده است، اعلام کرده بود که رژیم جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته منابع آبی کشور را با سوءمدیریت نابود کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG