لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۰

تداوم تجمعات «شنبه‌های اعتراضی» در چندین شهر جهان در حمایت از اعتراضات جاری ایران


تجمع اعتراضی مونترال (۱۵ بهمن ۱۴۰۱)
تجمع اعتراضی مونترال (۱۵ بهمن ۱۴۰۱)

خیابان‌ها و میدان‌های اصلی چندین شهر جهان روز شنبه ۱۵ بهمن بار دیگر صحنه گردهمایی‌ها و تظاهرات اعتراضی ایرانیان در حمایت از معترضان داخل کشور بود.

هجدهمین گردهمایی «شنبه‌های اعتراضی» واشنگتن، پایتخت آمریکا، به رغم سرمای شدید با حضور شمار زیادی از ایرانیان منطقه واشنگتن و استان‌های همجوار آن برگزار شد.

تجمع این هفته واشنگتن نیز مانند هفته‌های گذشته بر حمایت از مردم ایران، محکوم کردن اعدام معترضان توسط جمهوری اسلامی، و اتحاد و همبستگی میان مخالفان نظام حاکم بر ایران، متمرکز بود.

تداوم برگزاری «شنبه‌های اعتراضی» در واشنگتن با حضور گسترده ایرانیان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

در آلمان نیز شمار زیادی از ایرانیان روز شنبه با تجمع در مرکز شهر هامبورگ علیه جمهوری اسلامی و در حمایت از دموکراسی شعار دادند.

آنها در این تجمع همچنین رفتارهای سرکوبگرانه حکومت ایران علیه معترضان داخل کشور را محکوم کردند.

ارسالی شما- تجمع اعتراضی ایرانیان مقیم هامبورگ به جمهوری اسلامی
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

روز شنبه شمار زیادی از ایرانیان بریتانیا نیز در مرکز شهر لندن برای همصدایی با معترضان در ایران راهپیمایی کردند.

راهپیمایی ایرانیان در مرکز لندن برای همصدایی با معترضان در ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

در مونترال کانادا نیز شمار زیادی از ایرانیان با وجود سرما و یخبندان بسیار شدید در یک تجمع و تظاهرات اعتراضی شرکت کردند.

به گفته نیما مشعوف، از برگزارکنندگان این تظاهرات، تجمع روز شنبه با همراهی جامعه کِبِک کانادا – از جمله اتحادیه‌های کارگری، سازمان عفو بین‌الملل، و فدراسیون زنان کِبِک – و با هدف «حمایت از مبارزات مردم ایران» برگزار شد.

لیلا فخار، از برگزارکنندگان تجمع روز شنبه ۱۵ بهمن در مونترال کانادا، می‌گوید که از دستاوردهای بسیار بزرگ «انقلاب اخیر مردم ایران» این است که توانسته است افکار عمومی جهان را با معترضان ایرانی همراه کند و به جای «ویترینی که از جمهوری اسلامی وجود داشت»، ماهیت واقعی نظام حاکم بر ایران را به جهان نشان دهد.

با آغاز دور جاری اعتراضات سراسری ایران از ۲۶ شهریور در پی کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد نیروی انتظامی، ایرانیان خارج از کشور نیز با برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌های متعدد در نقاط مختلف جهان ضمن اعلام همبستگی با معترضان در ایران، تلاش کرده‌اند که درخواست‌های آنها - شامل حمایت از اعتراضات مردمی در ایران، پایان سرکوب و شکنجه و اعدام مخالفان، و سرنگونی حکومت جمهوری اسلامی - را به اطلاع مردم، رسانه‌ها، و مقامات کشورهای‌ محل سکونت‌شان برسانند.

XS
SM
MD
LG