لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۶

حمله با خودرو به یکی از مخالفان جمهوری اسلامی در آمریکا؛ فرد مضروب به بیمارستان منتقل شد


انتقال فرد زخمی‌شده بر اثر حمله وابسته حکومتی جمهوری اسلامی به بیمارستان؛ استرلینگ، ایالت ویرجینیا. جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳
انتقال فرد زخمی‌شده بر اثر حمله وابسته حکومتی جمهوری اسلامی به بیمارستان؛ استرلینگ، ایالت ویرجینیا. جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳

یک مخالف جمهوری اسلامی پس از آن چه که گفته می‌شود برخورد عمدی خودرو یک فرد وابسته به حکومت در مقابل جایگاه اخذ رای در شهر استرلینگ واقع در شمال ایالت ویرجینیا در آمریکا با او بود، به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس یک ویدیوی منتشرشده در رسانه ایکس، این حامی جمهوری اسلامی صبح روز جمعه ٨ تیرماه پس از رای‌دادن در انتخابات حکومتی برای تعیین جانشین ابراهیم رئیسی، با خودرو ظاهرا به عمد با یکی از معترضان برخورد کرد و از محل متواری شد.

در این ویدیو یکی دیگر از معترضان می‌گوید پس از تماس با پلیس، اطلاعات خودروی ضارب را در اختیار آنها قرار داده‌اند و پلیس در حال بررسی حادثه است.

تا لحظه تنظیم این خبر، هیچ اطلاعاتی درباره هویت ضارب و همچنین فرد مورد حمله منتشر نشده است.

بخش فارسی صدای آمریکا هنوز نمی‌تواند به طور مستقل جزئیات این حادثه را تایید کند و به محض دستیابی به اطلاعات مربوطه آن را در اختیار مخاطبان خود قرار خواهد داد.

حمله کم‌سابقه به مخالفین جمهوری اسلامی از سوی طرفداران حکومت در آمریکا، همزمان با تجمعات اعتراضی شماری از ایرانیان علیه انتخابات حکومتی برای تعیین جانشین رئیسی و تهدیدهای طرفداران این حکومت علیه مخالفان جمهوری اسلامی در برخی دیگر از کشورهای جهان ارتکاب یافت.

بر پایه ویدیوهای منتشرشده در رسانه‌های اجتماعی، طرفداران و حامیان جمهوری اسلامی در چندین کشور جهان از جمله بریتانیا، سوئد، دانمارک، استرالیا، و نیوزیلند هنگام شرکت در انتخابات حکومتی برای تعیین جانشین ابراهیم رئیسی، ضمن درگیری لفظی با مخالفان جمهوری اسلامی اقدام به فیلمبرداری از آنها کردند.

در روز‌های گذشته بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی آن چه جمهوری اسلامی انتخابات می نامد را با عباراتی مانند «سیرک» یا «نمایش» توصیف کرده‌ و خواستار تحریم آن شده‌اند.

آخرین گزارش‌های منتشرشده از داخل و خارج ایران حاکی از مشارکت بسیار پایین شهروندان ایرانی در انتخابات حکومتی برای تعیین جانشین ابراهیم رئیسی است.

XS
SM
MD
LG