لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۳

تقی رحمانی: نرگس محمدی به تحمل زندان، شلاق، تبعید و عدم فعالیت سیاسی و مدنی محکوم شده است


نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر
نرگس محمدی، سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر

تقی رحمانی می‌گوید همسر زندانی او، نرگس محمدی، به ۸ سال و دو ماه زندان، ۷۴ ضربه شلاق،‌ ۲ سال تبعید از تهران،‌ ۲ سال ممنوعیت فعالیت در نهاد و احزاب،‌ دو سال ممنوعیت حضور و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و مصاحبه محکوم شده است.

آقای رحمانی این موضوع را روز چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه در توئیتر خود اعلام کرد. نرگس محمدی، سخنگو و نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر ایران است.

به گفته آقای رحمانی این حکم در حالی صادر شده است که حکم ۳۰ ماه زندان و ۸۰ ضربه شلاق صادر شده برای این فعال مدنی زندانی که آبان ماه سال جاری در زندان اوین به او ابلاغ شده بود، به قوت خود باقی است.

تقی رحمانی پیشتر در گفتگو با صدای آمریکا و با اشاره به حکم صادره شده برای این فعال حقوق بشر زندانی گفته بود، نرگس محمدی مجددا به دلیل فعالیت‌های یک‌سال اخیر و در زمان آزادی محکوم شده است.

نرگس محمدی ۲۵ آبان ماه در دومین سالگرد اعتراضات مردم ایران در آبان ۹۸ و هنگام شرکت در مراسم دومین سالگرد یادبود ابراهیم کتابدار،که یکی از جان‌باختگان این اعتراضات است، در کرج بازداشت شد.

خانم محمدی یک روز پس از بازداشت در یک تماس تلفنی کوتاه از زندان اوین خبر از ابلاغ حکم «۳۰ ماه زندان» صادر شده برای خود داده و گفته بود که قرار است او را شلاق بزنند.

XS
SM
MD
LG