لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۵

مریم کریم‌بیگی در اعتصاب غذا؛ شهنار اکملی : سه بار «از حال رفته و زمین خورده» است


مریم کریم‌بیگی، خواهر مصطفی کریم‌بیگی از جان‌باختگان اعتراضات ۸۸
مریم کریم‌بیگی، خواهر مصطفی کریم‌بیگی از جان‌باختگان اعتراضات ۸۸

شهنار اکملی با انتشار متنی در اینستاگرام از وضعیت نامساعد جسمی فرزند خود مریم کریم‌بیگی خبر داد و نوشت او در پی تداوم اعتصاب غذا، سه بار طی روزهای گذشته «از حال رفته و زمین خورده» است.

مریم کریم‌بیگی،‌ خواهر مصطفی کریم‌بیگی از جانباختگان اعتراضات سال ۱۳۸۸ در ایران، ساعت هفت صبح روز سه‌شنبه ۲۴ خردادماه با هجوم ماموران امنیتی به خانه‌اش، بازداشت شد و به بند امنیتی زندان اوین انتقال یافت. از همان ابتدا او اعلام کرد که در اعتراض به این بازداشت، اعتصاب غذا را آغاز می‌کند. شهنار اکملی مادر مریم کریم‌بیگی با اشاره به ملاقات روز پنجشنبه ۲ تیرماه با فرزندش نوشت: «دخترم بعد از ده روز اعتصاب غذا به لحاظ جسمی بسیار ضعیف و لاغر شده بود. برایم تعریف کرد که یک بار در حین بازجویی، یک بار در حضور بازپرس و بار دیگر در راهرو بازداشتگاه از حال رفته و زمین خورده.»

خانم اکملی همچنین از افزایش ششصد میلیون تومانی میزان وثیقه تعیین شده برای فرزند خود خبر داد و نوشت،‌ دو روز پیش وثیقه تعیین شده برای مریم‌کریم‌بیگی از دویست میلیون تومان به هشتصد میلیون تومان افزایش یافت.

این افزایش میزان وثیقه در حالی است که به گفته او ابلاغ قانونی برای تودیع وثیقه به خانواده خانم کریم‌بیگی اعلام نشده است.

پیش‌تر، شهناز اکملی در یک فایل تصویری که پس از بازداشت دخترش منتشر کرد، با تاکید بر این که «من نه از زندان می‌ترسم، نه از بازجویی و تهدید شما»، عنوان کرد: «صدای دادخواهی‌مان را تا زمانی که زنده هستم بلند می‌کنم.»

XS
SM
MD
LG