لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۲

انتخابات مقدماتی آمریکا | بایدن در سه ایالت دیگر بر سندرز پیروز شد؛ افزایش شانس بایدن برای کسب نامزدی حزب دموکرات


به‌روزرسانی‌شده - در جریان انتخابات درون حزبی و مقدماتی حزب دموکرات که در سه ایالت پیگیری شد، جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در هر سه ایالت پیروز شد. با این حساب شانس سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت برای کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات کمتر شد.

انتخابات درون حزبی روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند قرار بود در چهار ایالت اوهایو، آریزونا، ایلینوی و فلوریدا برگزار شود ولی به دلیل اقدامات پیشگیرانه در مقابل شیوع ویروس، ایالت اوهایو رای‌گیری را به زمانی دیگر موکول کرد.

در سه ایالت آریزونا، ایلینوی و فلوریدا جو بایدن پیروز و شمار آرای انتخاباتی (دلگیت) او به یک هزار و ۱۴۷ رسید. برنی سندرز ۸۶۱ رای دارد. برای کسب نامزدی حزب، یک کاندیدا باید یک هزار و ۹۹۹ رای انتخاباتی به دست آورد.

جو بایدن پر سخنانی پس از اعلام نتایج و خطاب به طرفداران برنی سندرز گفت: من صدای شما را به وضوح می شنوم. من می‌دانم چه چیزهایی در خطر است، می‌دانم چه کار باید بکنیم.

آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت با این پیروزی، فشارها بر برنی سندرز برای کناره‌گیری از انتخابات بیشتر شده تا حزب دموکرات بتواند برای انتخابات سراسری و رقابت با پرزیدنت ترامپ، آماده شود.

هنوز مشخص نیست آیا در سایه اقدامات پیشگیرانه برای گسترش ویروس، رقابت‌های درون حزبی دموکرات طبق برنامه دنبال می‌شود یا نه ولی طبق برنامه، ماه آینده و در چهار ایالت آلاسکا، هاوایی، لوئیزیانا و وایومینگ، قرار است انتخابات برگزار شود.

روز سه‌شنبه ۲۷ اسفند و در کنفرانسی خبری از پرزیدنت ترامپ سوال شد که آیا با وضعیت پیشگیری فعلی، انتخابات ادامه می‌یابد،‌که او این امر را به مسئولان ذیربط در ایالت‌ها واگذار کرد و گفت تصمیم‌گیرنده‌، آن‌ها هستند.

نامزد پیروز دموکرات‌ها باید ۱۳ آبان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا رقابت کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG