لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۸

فلوریدا ممکن است ضربه کاری سرنوشت ساز به کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ سندرز باشد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - با نزدیک شدن رقابت دموکرات ها به مراحل پایانی و در شرایطی که کارزار انتخاباتی سناتور برنی سندرز در آستانه سقوط و کارزار انتخاباتی جوزف بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، در مسیر صعود قرار دارد، ایالت های فلوریدا، اوهایو، ایلینوی و آریزونا سه شنبه صحنه برگزاری دور بعدی انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا هستند. فلوریدا با ۲۱۹ نماینده اعزامی به مجمع ملی حزب دموکرات، بزرگترین جایزه انتخابات هفته آتی است.

ایالت فلوریدا طی سه دهه گذشته محل رقابت های انتخاباتی جنجالی از جمله بازشماری پرمجادله آراء در سال ۲۰۰۰ بوده است. پرزیدنت ترامپ هم بدون پیروزی در فلوریدا تقریبا راهی برای انتخاب مجدد ندارد.

مشاوران بایدن بر روی یک پیروزی قاطع در فلوریدا در برابر سندرز حساب می کنند که حامل پیامی آشکار از موقعیت به مراتب بهتر او در آن ایالت و ممانعت از دور دوم ریاست جمهوری ترامپ باشد.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات خود، را با اختلاف ۱.۲۶ درصد آراء شکست داد.

سندرز در رقابت های درون حزبی دموکرات ها در فلوریدا در سال ۲۰۱۶ با فاصله زیاد از کلینتون شکست خورده بود. سناتور ایالت ورمانت با تمجید از برنامه سوادآموزی فیدل کاسترو در کوبا موجب خشم آمریکایی های کوبایی تبار شده است. کوبایی تبارها گروه بزرگی از رای دهندگان در فلوریدا را تشکیل می دهند.

مشارکت بالای دموکرات ها در انتخابات مقدماتی فلوریدا برای حزب دموکرات امیدوارکننده خواهد بود، اما ۳.۶ میلیون تن از ۱۳ میلیون واجد شرایط در فلوریدا رای دهندگان مستقل هستند. این گروه نمی توانند در انتخابات درون حزبی سه شنبه شرکت کنند.

حدود دو میلیون ساکن فلوریدا مهاجران گریخته از کوبا، ونزوئلا و نیکاراگوئه هستند و با تجربه زندگی تحت رژیم های استبدادی سوسیالیستی احساس خوبی نسبت به سیاستمداران چپگرا ندارند.

بنا بر نظرسنجی ها، یک سوم رای دهندگان کوبایی تبار در انتخابات میاندوره ای قبل خود را دموکرات معرفی کردند. ۵۶ درصد از این گروه از عملکرد پرزیدنت ترامپ رضایت دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG