لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

پیام نوروزی شاهزاده رضا پهلوی: دوباره شکوه و عظمت ایران‌مان را به چشم خواهیم دید 


شاهزاده رضا پهلوی
شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی به مناسبت فرارسیدن سال نو خورشیدی، با اشاره به اعتراضات سال گذشته در ایران و «پیوستگی تاریخی ملت ایران»، نوروز را «نویدبخش روزی نو در ایران نو» دانست و نسبت به آینده ایران ابراز امیدواری کرد.

شاهزاده رضا پهلوی در این پیام با اشاره تلویحی به انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران، آن را «نه بزرگ به جمهوری اسلامی» خواند و اعتراضات مردم در ایران را نشانه «همبستگی» که «در پیوستگی تاریخی ملتِ ایران» ریشه دارد، دانست.

وی در این پیام همچنین ضمن ابراز امیدواری نسبت به برآمدن «روزی نو در ایران نو»، بر نقش «همه ایرانیان» و «به ویژه جوانان» در رقم زدن آینده ایران تاکید کرد.

در پایان این پیام همچنین با گرامی‌داشت یاد «جان‌باختگان آزادی و سرفرازی ایران» آمده است: «باور دارم که دگرباره، شکوه و عظمت ایران‌مان را به چشم خواهیم دید.»

مشروح پیام ایشان در زیر آمده است:

هم‌میهنان عزیزم،

فرا رسیدن نوروز باستانی را به شما شادباش می‌گویم و برای‌تان در سال نو، تندرستی و بهروزی آرزو می‌کنم.

سالی که گذشت، با وجود همه سختی‌ها، سالِ نمایشِ همبستگی و اتحادِ ایرانیان در مبارزات‌شان برای بازپس‌گیری ایران بود؛ همبستگی کم‌نظیری که با نهِ بزرگ به جمهوری اسلامی آغاز شد، و تا پایانِ سال، در قالبِ اعتراضاتِ دلاورانه و جنبش‌های حق‌طلبانه‌ سراسری ادامه پیدا کرد. در این اعتراضاتِ شکوهمند بود که بختیاری و عرب، اصفهانی و خوزستانی، لرستانی و تهرانی، کارگر و کشاورز، معلم و بازنشسته، در مقابل تفرقه‌افکنان ایستادند و فریاد بلند «اتحاد» سر دادند.

این همبستگی، ریشه در پیوستگی تاریخی ملتِ ایران دارد؛ در عین تنوع و تکثری که جوهرِ ماندگاری ایران را ساخته‌؛ تا این سرزمینِ کهن با تمام فراز و نشیب‌هایی که پشت سر گذاشته، همچنان سرفراز و استوار باقی بماند.

نوروز جمشیدی، از درخشان‌ترین نماد‌های قوام و پیوستگی ملت ایران است. نوروز، هم‌چون دیگر جشن‌های ملی-میهنی ما، پیام‌آور پاکی و روشنایی، شادزیستی و دیرزیستی، و امید به فردایی بهتر است؛ نویدبخش روزی نو در ایران نو؛ ایرانی برآمده از فرهنگ غنی و تمدن بزرگ‌‌مان، و سازگار با ارزشهای جهان امروز.

ساخت این ایران نوین با کوشش و تلاش تک‌ تک ما ممکن می‌شود، و در این پروژه ملی، همه ایرانیان نقشی دارند. به ویژه جوانان برومند، آگاه و میهن‌پرستی‌ که عشق‌شان به ایران، آنان را مصمم به تغییر وضع موجود کرده است.

در این لحظات، با گرم‌ترین احساسات درونی‌ام، یاد جان‌باختگان آزادی و سرفرازی ایران را گرامی می‌دارم. در آغاز سال نو، هم‌پیمان می‌شویم که با همت و همبستگی ملی، راه آن جاویدنامان را ادامه دهیم. باور دارم که دگرباره، شکوه و عظمت ایران‌مان را به چشم خواهیم دید.

دل‌تان شاد و جان‌تان خرسند باد!

هر روزتان نوروز! نوروزتان پیروز!

XS
SM
MD
LG