لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

رئیس‌جمهوری اسرائیل برای مشارکت و دوستی پایدار با آمریکا به دیدار بایدن می‌رود


کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، از سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل به آمریکا خبر داد.

ژان پیر در این بیانیه گفت: «جو بایدن، مشتاقانه منتظر است که از اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل، بیست و ششم ماه اکتبر، در کاخ سفید استقبال کند». طبق این بیانیه «این دیدار برای تقویت مشارکت و دوستی پایدار بین ایالات متحده و اسرائیل برنامه‌ریزی شده است.»

به‌گفته سخنگوی کاخ سفید، روسای جمهور دو کشور درباره موضوعاتی کلیدی، از جمله «چالش‌های منطقه‌ای و جهانی» و همچنین در مورد «نگرانی‌های مشترک، فرصت‌هایی برای تعمیق یکپارچگی منطقه‌ای اسرائیل، و راه‌های پیشبرد شاخص‌های یکسان مانند آزادی، رفاه و امنیت برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها» تبادل نظر خواهند کرد.

اسحاق هرتزوگ، از بیست و پنجم تا بیست و ششم اکتبر، در واشنگتن خواهد بود تا با شماری از مقام‌ها و نهادهای مختلف آمریکایی دیدار کند.

گفتنی است جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در نخستین سفر خود در دوران ریاست جمهوری به اسرائیل، روز پنج‌شنبه، بیست و سوم تیر، با یائیر لاپید، نخست ‌وزیر دولت انتقالی اسرائیل و اسحاق هرتزوگ دیدار کرد.

جو بایدن و یائیر لاپید، همچنین بیانیه‌ای موسوم به «بیانیه اورشلیم» را امضا کرده بودند.

جو بایدن، در سفر به اسرائيل، همچنین در اورشلیم با اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری اسرائیل، نیز دیدار کرده و گفته‌ بود: «تا زمانی که آمریکا هست، اسرائيل هیچ‌گاه تنها نخواهد ماند.»

در جریان آن دیدار، هرتزوگ، مدال رسمی «افتخار» کشور اسرائيل را به بایدن اهدا کرد. این بالاترین نشان رسمی اسرائيل به‌شمار می‌رود.

XS
SM
MD
LG