لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

تیراندازی مرگبار در پراگ دست‌کم ۱۵ کشته و ۲۴ زخمی بر جا گذاشت


حضور پلیس در دانشگاه چارلز پس از تیراندازی مرگبار در یکی از ساختمان‌های دانشگاه – پراگ، جمهوری چک، سی‌ام آذر ۱۴۰۲- عکس از رویترز
حضور پلیس در دانشگاه چارلز پس از تیراندازی مرگبار در یکی از ساختمان‌های دانشگاه – پراگ، جمهوری چک، سی‌ام آذر ۱۴۰۲- عکس از رویترز

حمله مسلحانه به دانشگاهی در پراگ دست‌کم ۱۵ کشته و ۲۴ زخمی برجای گذاشت.

به گفته مقامات پلیس و سازمان خدمات اضطراری پراگ، حمله روز پنجشنبه ۳۰ آذر به دانشکده هنر دانشگاه چارلز پراگ بدترین واقعه تیراندازی مرگبار در تاریخ این کشور را رقم زده است.

پلیس با اعلام خبر کشته شدن فرد مهاجم توسط نیروهای امنیتی، گفت که او از دانشجویان این دانشکده بود و پدرش ساعاتی پیش درگذشته بود.

به نوشته رویترز، پلیس پراگ در پاسخ به تیراندازی در دانشکده هنر در میدان یان پالاچ پراگ دستور تخلیه کل ساختمان را صادر کرد. ساعاتی پس از شروع تیراندازی، پلیس اعلام کرد که فرد تیرانداز کشته شده است.

نام عامل تیراندازی و انگیزه اوهنوزمنتشر نشده است.

پلیس همچنین میدان و محوطه مجاور ساختمان دانشگاه را که در بخش پرازدحام پایتخت و در نزدیکی خیابانی قرار دارد که گردشگران را به میدان شهر قدیمی هدایت می‌کند، مسدود کرد.

ویت راکوسان وزیر کشور جمهوری چک گفته‌ که به دنبال این رویداد، پتر فیالا، نخست وزیر، سفر خود به شرق کشور را لغو کرده به پراگ بازگشته است.

وقوع جنایت مسلحانه در جمهوری چک نسبتاً نادر است. آخرین مورد از این تیراندازی‌ها در آذر ۱۳۹۸ در شهر اوستراوا در شرق آن کشور روی داد.

جنایت مسلحانه در جمهوری چک نسبتاً نادر است. در آذر ۱۳۹۸ یک تیراندازی در شهر «اوستراوا»، و پیش از آن در سال ۱۳۹۴ در «اوهرسکی برود» - هر دو در شرق کشور - روی داد.

XS
SM
MD
LG