لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۸

نانسی پلوسی و پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار کردند


نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، در دیدار با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان. واتیکان. شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰
نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، در دیدار با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان. واتیکان. شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، و پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، شنبه ۱۷ مهر در واتیکان دیدار کردند.

به گزارش رویترز، این دیدار چند هفته پیش از دیدار برنامه ریزی شده پرزیدنت بایدن و پاپ در شهر رم صورت گرفت. قرار است جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در جریان نشست سران ٢٠ کشور بزرگ اقتصادی دنیا با پاپ نیز دیدار کند.

جو بایدن، دومین رئیس جمهوری کاتولیک ایالات متحده، گفته است که شخصا مخالف سقط جنین است، اما تاکید کرده که در مقام یک سیاستمدار نمی‌تواند نظرات شخصی‌اش را تحمیل کند.

خانم پلوسی هم کاتولیک است، ولی به دلیل حمایت از حق زنان برای سقط جنین مورد انتقاد برخی از اسقف‌های کاتولیک در ایالات متحده قرار گرفته است.

دولت بایدن و نانسی پلوسی از قضات آمریکایی خواسته‌اند از اجرای قانون تازه تصویب‌ شده در ایالت تگزاس مبنی بر ممنوعیت سقط جنین پس از رسیدن به سن شش هفتگی جلوگیری کنند، چرا که بر خلاف قانون اساسی آمریکا است.

پاپ فرانسیس ماه گذشته در پاسخ به پرسشی گفته بود سقط جنین از همان لحظه لقاح و شروع رشد جنین «قتل» است. او در انتقاد از اسقف‌های کاتولیک آمریکایی خواست با این موضوع برخورد معنوی، و نه سیاسی، داشته باشند.

XS
SM
MD
LG