لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۲۷

پاپ فرانسیس: بهره کشی از طبیعت گناه است


رهبر کاتولیک های جهان هنگام رسیدن به مقام پاپی نام «فرانسیس» را برای خود برگزید، نامی برگرفته از قدیس فرانسوای آسیزی – قدیس قرن سیزدهم میلادی که حامی حیوانات و طبیعت بود.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان تخریب جنگل های بارانی آمریکای جنوبی و دیگر اشکال سوء استفاده از طبیعت را گناهان عصرجدید خواند و خواستار توجه بیشتر به طبیعت شد.

پاپ فرانسیس که به دانشگاه مولیز در منطقه کشاورزی و صنعتی جنوب ایتالیا رفته بود در سخنانی بدون برنامه ریزی قبلی خطاب به دانشجویان، کشاورزان و کارگران بیکار گفت باید به زمین اجازه بدهیم بدون آن که مورد بهره کشی قرار گیرد، محصولاتش را در اختیار ما قرار دهد:

« چالش بزرگ عصر ما این است که به گونه ای از توسعه رو بیاوریم که قوانین خلقت را محترم می شمارد. وقتی به وضعیت آمریکا (آمریکای جنوبی) – که زادگاه خودم هم هست – نگاه می کنم، می بینم این همه درخت بریده شده و جنگل ها جای خود را به زمین برهوت داده ... که دیگر قابل رویش و زندگی بخشیدن نیست. گناه ما این است که بیش از حد از زمین بهره کشی می کنیم و نمی گذاریم آنچه را که در درون دارد به ما ارزانی کند.»

خورخه ماریو برگولیو، نام پاپی خود «فرانسیس» را از فرانسوآ قدیس آسیزی گرفته – قدیس قرن سیزدهم میلادی که حامی حیوانات و طبیعت بود. پاپ فرانسیس در حال نگارش بخشنامه ای راجع به ارتباط انسان با طبیعت است.

رهبر کاتولیک های جهان از هنگام رسیدن به مقام پاپی در ماه مارس ۲۰۱۳ بارها خواستارحفاظت از طبیعت و محیط زیست شده است.

XS
SM
MD
LG