لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۲

ارسال تدارکات امدادی به فیلیپین شتاب می گیرد


جریان کمک رسانی به توفان زدگان فیلیپین شدت می گیرد، اما ۵ روز پس از توفان هایان، هنوز هزاران نفر از دسترسی به غذا و پناهگاه محروم هستند.

در نشانه ای از افرایش استیصال، روز چهارشنبه زمانی که یک انبار محتوی کیسه های برنج در پی هجوم گروه بزرگی ازجان بدربردگان فروریخت، ۸ تن کشته شدند.

این حادثه، درنزدیکی شهرک تقریبا ویران شده تاکلوبان، و در حالی روی داد که شمار رسمی کشته شدگان به دست کم ۲۲۷۵ تن رسیده است. مقامات ابراز نگرانی می کنند که امکان دارد بر این رقم افزوده شود، زیرا امدادگران هنوز نتوانسته اند به بسیاری از نواحی دور افتاده برسند.

گزارشگر صدای آمریکا در مانیل می گوید وضع در تاکلوبان کاملاً وخیم است، اما رسیدن تدارکات امدادی بزودی شتاب خواهد گرفت.

رئیس جمهوری فیلیپین روز سه شنبه در گفت و گو با سی ان ان اظهار خوشبینی کرد رقم نهایی کشته شدگان ممکن است از ۱۰ هزار نفری که مقامات در آغاز گزارش دادند به مراتب کمتر باشد.

روزنامه مانیلا استاندارد، در گزارشی زیر عنوان «فرار انبوه از دوزخ» نوشت هزاران نفر که از هرج ومرج پس ازتوفان در شهر می ترسند واز بوی تند اجسادی که می پوسند بیمارشده اند، در انتظارپروازهایی هستند که آنها را به مانیل برساند.

مقامات محلی گفتند از دوشنبه شب حدود ۳ هزار نفر به فرودگاه هجوم برده اند و برای سوارشدن به هواپیما با یکدیگر کلنجار می روند. اما فقط چند نفر موفق شدند به هواپیما سوار شوند.
XS
SM
MD
LG