لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۱

۱۱ نظامی فیلیپینی در حمله هوایی ارتش این کشور به داعش کشته شدند


یک حمله هوایی در فیلیپین به منظور هدف قرار دادن پیکارجویان داعش در این کشور به طور تصادفی موجب کشته شدن یازده نفر از نیروهای ارتش این کشور شد.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، نیروهای مسلح فیلیپین روز پنجشنبه یازدهم خرداد خبر دادند که اشتباه در هدف یک حمله هوایی ارتش در شهر ماراوی که پیکارجویان داعش در آن قرار دارند، موجب کشته شدن ۱۱ تن از نیروهای نظامی فیلیپین شده است.

این واقعه روز چهارشنبه و هنگامی رخ داد که دو هواپیمای جنگنده ارتش فیلیپین مواضع داعش در شهر ماراوی در جنوب فیلیپین را هدف قرار دادند، اما یکی از این حملات به صورت تصادفی با نیروهای ارتش فیلیپین برخورد کرد که در این شهر در حال مبارزه با پیکارجویان داعش بودند؛ این پیکارجویان بیش از ۹ روز است در ساختمان های این شهر پنهان شده اند.

ماراوی که شهری مسلمان‌نشین در استان جنوبی لانائوی فیلیپین است به پایگاه گروه «مائوت» تبدیل شده که با حکومت خودخوانده اسلامی موسوم به داعش اعلام وفاداری کرده است. دولت فیلیپین تلاش دارد تا این شهر واقع در جزیره میندانائو را از کنترل اسلامگراها خارج کند.

در جزیره میندانائو در فیلیپین، چندین گروه شورشی اسلامگرا در حال فعالیت هستند و بر سر استقلال با یکدیگر مبارزه می کنند.

درگیری های اخیر در ماراوی میان نیروهای دولت فیلیپین و پیکارجویان داعش، پس از شکست ارتش در دستگیر کردن یکی از رهبران ارشد این شبه‌نظامیان آغاز شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG