لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۵

پرزیدنت ترامپ در دیدار با نخست وزیر عراق: اگر کسی به ما حمله کند ‌با واکنش شدیدتر ما رو‌به‌رو خواهد شد


پرزیدنت ترامپ توافق میان امارات متحده عربی و اسرائیل را معامله خوبی خواند و گفت: کشورهایی که باورتان نمی‌شود می‌خواهند به این توافق بپیوندند.
پرزیدنت ترامپ توافق میان امارات متحده عربی و اسرائیل را معامله خوبی خواند و گفت: کشورهایی که باورتان نمی‌شود می‌خواهند به این توافق بپیوندند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در جریان دیدار با نخست وزیر عراق در کاخ سفید با تاکید بر توان نیروهای نظامی آمریکا گفت که پاسخ آمریکا به مهاجمان، حمله‌ای به مراتب شدیدتر خواهد بود.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه ۳۰ مرداد در پاسخ به پرسشی در مورد حملات نیروهای نیابتی و شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در عراق علیه پایگاه‌های آمریکایی گفت: «ما به حملات پاسخ می‌دهیم و بسیار راحت آن‌ها را مدیریت می‌کنیم. هیچ‌کس تجهیزات تسلیحاتی و قدرت نظامی ما را ندارد و ما نیرومندترین و بهترین قوای نظامی جهان را داریم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا افزود: «وقتی کسی به ما حمله کند، ما پاسخی سنگین‌تر به آن‌ها می‌دهیم. به علاوه، عراق هر موقع که نیاز بوده، بسیار موثر بوده است.»

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «اگر ایران بخواهد کاری کند، ما آنجا هستیم تا به مردم عراق کمک کنیم.»

پرزیدنت ترامپ در مورد خروج نیروهای آمریکایی از عراق گفت: «ما تقریبا به سرعت در حال خروج نیروهایمان از عراق بوده‌ایم و چشم‌انتظار روزی هستیم که نیازی نباشد آن‌جا باشیم. امیدواریم عراق بتواند اوضاع خودش را اداره کرده و از خود دفاع کند. آن‌ها مدت‌ها پیش از این که ما حضوری داشته باشیم، خودشان این کار را انجام می‌دادند.»

XS
SM
MD
LG