لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شبکه تبهکار تهدیدکننده ثبات و امنیت لیبی را تحریم کرد


وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا - واشنگتن
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا - واشنگتن

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد، یک شبکه قاچاق در لیبی - شامل سه شخص حقیقی و یک شخص حقوقی - که باعث بی‌ثباتی در این کشور می‌شود را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

فیصل الوادی، شهروند لیبیایی و متصدی کشتی «مرعیه»،‌ و دو همدست او با نام‌های مصباح محمد وادی و نورالدین مولود مصباح، و نیز شرکت الوفاق با مسئولیت محدود که در مالت ثبت شده است، تحریم شده‌اند.

جاستین موزینیچ، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۱۶ مرداد منتشر شد گفت: «فیصل الوادی و همدستانش از لیبی قاچاق سوخت کرده و از لیبی به عنوان منطقه‌‌ای برای جا‌به‌جایی مواد مخدر غیرقانونی استفاده کرده‌اند. ... ایالات متحده نسبت به آشکار کردن شبکه‌های غیرقانونی که از منابع لیبی برای منافع خودشان استفاده می‌کنند و همزمان به مردم لیبی آسیب می‌رسانند، متعهد است.»

این بیانیه می‌گوید این شبکه از راه ارتباط‌هایش در شمال آفریقا و جنوب اروپا، سوخت و مواد مخدر غیرقانونی را از طریق لیبی به مالت منتقل کرده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، هم روز پنجشنبه ۱۶ مرداد با سامح شکری، وزیر خارجه مصر گفت‌وگو کرد. دو طرف درباره مسائل امنیتی منطقه و همچنین اهمیت حمایت از آتش‌بس سازمان ملل در لیبی از راه مذاکرات سیاسی و اقتصادی، صحبت کردند.

XS
SM
MD
LG