لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۷

آمریکا خواستار آزادی الکسی ناوالنی و معترضان بازداشت شده در روسیه شد


برخورد شدید پلیس روسیه با معترضان
برخورد شدید پلیس روسیه با معترضان

وزارت خارجه ایالات متحده برخورد تند نیروهای امنیتی روسیه با معترضان به بازداشت رهبر مخالفان آن کشور و خبرنگارانی که تظاهرات آنها را پوشش می‌دهند محکوم کرد و خواستار آزادی همه آنهایی شد که تنها به دلیل استفاده از حقوق‌شان بازداشت شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۴ بهمن در بیانیه‌ای گفت، پیش از رویدادهای امروز، دولت روسیه به دنبال سرکوب حق تجمع مسالمت‌آمیز و آزادی بیان، از طریق آزار سازمان‌دهندگان اعتراض‌ها، تهدید شبکه‌های اجتماعی، و بازداشت‌ پیش‌دستانه شرکت‌کنندگان بالقوه در تظاهرات بود.

ند پرایس، با اشاره به این که اتفاقات در پی سال‌ها سخت‌تر کردن محدودیت‌ها و اقدامات علیه جامعه مدنی، رسانه‌های مستقل، و مخالفان سیاسی در روسیه رخ می‌دهد، گفت ما از مسئولان روس می‌خواهیم همه آنهایی را که بابت استفاده از حق جهانی خود بازداشت شده‌اند آزاد کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روسیه شد و خاطر نشان کرد ایالات متحده در دفاع از حقوق بشر – چه در روسیه و چه هر جای دیگر که در معرض تهدید باشد، شانه به شانه متحدان و شرکای خود می‌ایستد.

روز شنبه ده ها هزار نفر در سراسر روسیه با آمدن به خیابان‌ها خواستار آزادی ناوالنی شدند و پلیس روسیه علاوه بر بازداشت همسر ناوالنی و دستیاران او تعداد زیادی از معترضان را دستگیر کرد.

XS
SM
MD
LG