لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۷

سناتور مکانل: صرف‌نظر کردن از تهدیدهای فزاینده چین و ایران، خطا خواهد بود


سناتور میچ مکانل
سناتور میچ مکانل

میچ مکانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا در واکنش به بیانیه رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا در مورد فعالیت‌های ادامه‌دار چین، روسیه، و جمهوری اسلامی ایران به منظور تاثیرگذاری بر روند انتخابات ریاست‌جمهوریآمریکا گفت، صرف‌نظر کردن از این تهدیدهای فزاینده، خطا خواهد بود.

سناتور مکانل شامگاه جمعه ۱۷ مرداد و در بیانیه‌ای گفت: مایه تعجب نیست که دشمنان‌ما در انتخابات ما ترجیحات خودشان را داشته باشند. کشورهای خارجی در طول تاریخ تلاش کرده‌اند روی سیاست ما تاثیر بگذارند.

آقای مکانل افزود: همان‌طور که بیانیه ویلیام اوانینا تصریح می‌کند، تلاش‌های تاثیر‌گذاری بدخواهانه روسیه یک تهدید شاخص می‌ماند ولی صرف‌نظر کردن از تهدیدهای فزاینده که از سوی چین و ایران می‌آید، خطا خواهد بود.

ویلیام اوانینا رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۷ مرداد منتشر کرده است گفت، فعالان خارجی زیادی هستند که ترجیحاتی در مورد آن که چه کسی پیروز انتخابات پائیز امسال آمریکا شود دارند و آن را در اظهارات علنی و خصوصی خود نیز بیان می‌کنند.

او ضمن اشاره مختصری به فعالیت‌های سه کشور مذکور، در مورد ایران گفت: «ما ارزیابی کرده‌ایم که ایران به دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده، [تضعیف] پرزیدنت ترامپ، و ایجاد تفرقه در کشور پیش از انتخابات ۲۰۲۰ است.»

XS
SM
MD
LG