لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۹

واکنش رئیس و نفر دوم کمیته اطلاعات سنا به بیانیه ویلیام اوانینا درباره تلاش ایران برای دخالت در روند انتخابات آمریکا


سناتور مارک وارنر (راست) و سناتور مارکو روبیو
سناتور مارک وارنر (راست) و سناتور مارکو روبیو

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس موقت کمیته اطلاعات سنا و مارک وارنر، سناتور دموکرات و نفر دوم این کمیته، در واکنش به اظهارات رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا گفتند: بیانیه اوانینا برجسته کننده جدی و مستمر بودن تهدیدی بر انتخابات ما از سوی چین، روسیه و ایران است.

سناتور روبیو و وارنر در این بیانیه که شامگاه جمعه ۱۷ مرداد منتشر شد گفتند: بیانیه امروز ویلیام اوانینا به بیانیه دو هفته پیش او ابعاد گسترده‌تری می‌دهد. ما از او قدردانی کرده و مشتاق همکاری و ارتباط با او و دیگر اعضای جامعه اطلاعاتی و دولت با مردم در ۸۷ روز مانده (به انتخابات) هستیم.

ویلیام اوانینا رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۷ مرداد منتشر کرده است گفت: فعالان خارجی زیادی هستند که ترجیحاتی در مورد آن که چه کسی پیروز انتخابات پائیز امسال آمریکا شود دارند و آن را در اظهارات علنی و خصوصی خود نیز بیان می‌کنند.

او ضمن اشاره مختصری به فعالیت‌های سه کشور مذکور، در مورد ایران گفت: «ما ارزیابی کرده‌ایم که ایران به دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده، [تضعیف] پرزیدنت ترامپ، و ایجاد تفرقه در کشور پیش از انتخابات ۲۰۲۰ است.»

XS
SM
MD
LG