لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۴

وزیر خارجه آمریکا از اعمال محدودیت‌های روادیدی برای مقام‌های چینی خبر داد


مایک پمپئو
مایک پمپئو

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۱۴ آذر با انتشار بیانیه‌ای از اعمال محدودیت بر صدور روادید ایالات متحده برای مقام‌های چین و حزب کمونیست آن کشور خبر داد.

آقای پمپئو در این بیانیه که در تارنمای وزارت خارجه آمریکا منتشر شده است، گفت که حزب کمونیست چین همواره در پی برای بسط ایدئولوژی مارکسیستی-لنینیستی و نفوذ خود در سراسر جهان بوده است.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره با اعمال محدودیت‌های روادیدی بر مقام‌های چین و حزب کمونیست آن کشور، گفت: «این محدودیت در مورد افرادی که در فعالیت‌های اداره کار جبهه متحد حزب کمونیست چین درگیر بوده‌اند، نیز اعمال می‌شود.»

وی در تشریح فعالیت‌های اداره کار جبهه متحد حزب کمونیست چین گفت، افرادی که «در به کارگیری یا تهدید خشونت فیزیکی، سرقت و نشر اطلاعات خصوصی، جاسوسی، خرابکاری، یا دخالت در امور سیاسی، آزادی آکادمیک، حریم خصوصی افراد، و یا فعالیت‌های تجاری داخلی کشورها» دست داشته‌ باشند، تحریم می‌شوند.

وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرد که به اجرای این محدودیت‌های ویزایی ادامه می‌دهد تا روشن شود ایالات متحده از ورود آنهایی که مسئول چنین اقداماتی هستند، که مخالف نظم بین‌المللی مبتنی بر قانون است، استقبال نمی‌کند.

مایک پمپئو در پایان گفت: «ایالات متحده از جمهوری خلق چین می‌خواهد از این روش‌های تهدید و ارعاب خود برای سرکوب آزادی بیان دست بردارد. ایالات متحده به بررسی اختیارات خود جهت رسیدگی به این نگرانی‌ها ادامه خواهد داد.»

XS
SM
MD
LG