لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

سفارت امارات متحده عربی در اسرائیل افتتاح شد


مراسم افتتاح سفارت امارات متحده عربی در اسرائیل
مراسم افتتاح سفارت امارات متحده عربی در اسرائیل

امارات متحده عربی روز چهارشنبه ۲۳ تیر به عنوان نخستین کشور حوزه خلیج فارس که سفارت خود را در اسرائیل افتتاح کرده است، شناخته شد.

به گزارش رویترز، در این مراسم که در شهر تل‌آویو با حضور رئیس جمهوری اسرائیل برگزار شد، طرفین بر اهمیت گسترش روابط سیاسی و اقتصادی میان دو‌ کشور تأکید کردند.

امارات متحده عربی و بحرین که نگرانی مشترک‌شان در رابطه با ایران آنها را به هم نزدیک کرده است، سال گذشته در جریان «توافق ابراهیم» به میانجی‌گری دولت پیشین آمریکا، روابط خود را عادی کردند. سودان و مراکش نیز روابط خود با اسرائیل را به حال عادی درآوردند.

سفارت امارات متحده عربی در تل‌آویو در یکی از دفاتر ساختمان بورس اسرائیل واقع شده است.

سفارت اسرائیل در امارات متحده عربی ماه گذشته میلادی و در جریان سفر یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، در شهر ابوظبی افتتاح شد، این کشور یک دفتر کنسولی را نیز در شهر دبی دایر کرد.

محمد آل خواجه، سفیر امارات متحده عربی، هنگام برافراشته شدن پرچم‌ کشورش، از گسترش روابط و همکاری‌ها میان دو کشور در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی، و فناوری خبر داد.

سفارت امارات متحده عربی در اسرائیل
سفارت امارات متحده عربی در اسرائیل

ایزاک هرتسوگ، رئیس جمهوری اسرائیل، نیز گشایش سفارت امارات متحده عربی را «نقطه عطف مهمی در سفرمان به سوی آینده، و سعادت، امنیت، و صلح» برای خاورمیانه دانست.

نزدیکی روابط برخی کشورهای عربی با اسرائیل با ابراز تأسف فلسطینی‌هایی مواجه شده است که می‌خواهند درخواست آنها برای تشکیل کشوری مستقل در اولویت قرار گیرد.

امارات متحده عربی می گوید که توافق سال گذشته با اسرائیل که میانجی‌گری آمریکا حاصل شد و مورد اعتراض فلسطینی‌ها قرار گرفت، در نهایت به نفع فلسطینی‌ها خواهد بود.

XS
SM
MD
LG