لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۱

تخلیه گردشگران و ساکنان محلی یک جزیره یونان به دنبال آتش‌سوزی‌های گسترده؛ یک مکان باستانی در معرض خطر است


آتش‌سوزی گسترده در یونان
آتش‌سوزی گسترده در یونان

به دنبال ادامه آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های جزیره «اویا» در یونان ‌و سرایت آن به مناطق مسکونی، روز پنجشنبه ۱۴ مرداد مقامات یونان دستور دادند مناطق بیشتری در این جزیره نزدیک آتن تخلیه شود. آتش‌سوزی به نزدیکی یکی از مکان‌های برگزاری بازی‌های المپیک باستانی در غرب پلوپونز رسیده است.

به گزارش رویترز، یک مقام محلی گفت که کشتی‌های گارد ساحلی یونان چهارشنبه حدود ۸۵ نفر را از ساحل به مناطق امن منتقل کردند. ساکنان محلی می‌گویند شعله‌های آتش جنگل‌ها و روستاها را سوزانده است و آنها ناچار به ترک منازل و حیوانات خانگی خود شده‌اند.

امدادگران می‌گویند که دود و خاکستر آتش به صورت گسترده‌ای در شهرها و مناطق اطراف پخش شده است. از ساکنان آتن خواسته شده است به دلیل وجود یک ابر غلیظ دود بر فراز شهر، از خانه‌های خود خارج نشوند.

آتش‌سوزی گسترده در یونان
آتش‌سوزی گسترده در یونان

روز پنجشنبه بیش از ۱۷۰ آتش‌نشان با به‌کار‌گیری ۵۲ ماشین و شش هواپیمای آتش‌نشانی در حال تلاش برای مقابله با گسترش آتش‌سوزی هستند.

دمای هوای بالای ۴۰ درجه سانتی‌گراد برای چند روز متوالی و وزش باد شدید در این کشور باعث گسترش آتش‌سوزی‌های جنگلی مناطق دیگر یونان شده است.

اروپا امسال یکی از بدترین شرایط آب و هوایی خود را می‌گذراند و با حوادث مختلفی مانند سیل شدید در شمال اروپا، و گرما و آتش‌سوزی گسترده در بخش‌هایی از مدیترانه و ترکیه مواجه بوده است.

XS
SM
MD
LG