لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

مدیر یک کانال رادیویی در کابل کشته و یک روزنامه نگار در هلمند ربوده شد؛ طالبان مظنون است


جنگجویان طالبان
جنگجویان طالبان

مقامات محلی افغانستان، روز دوشنبه ۱۸ مرداد، اعلام کردند که گمان می‌برند پیکارجویان طالبان مدیر یک ایستگاه رادیویی را در کابل کشتند و یک روزنامه نگار را در استان هلمند در جنوب کشور ربودند.

به گزارش جروزالم پست، افراد مسلح روز یکشنبه ۱۷ مرداد، در حمله‌ای هدفمند طوفان عمری، مدیر یک ایستگاه رادیویی به نام «پکتیا غگ»، و یکی از مقامات «نی»، یک گروه حامی حقوق رسانه‌های مستقل در افغانستان را در کابل با شلیک گلوله به قتل رساندند.

مجیب خلوتگر، رئیس «نی» گفت: «عمری توسط افراد مسلح ناشناس کشته شد … او مردی لیبرال بود … ما به خاطر مستقل کار کردن هدف قرار گرفته‌ایم.»

مقامات کابل مظنون هستند که طالبان مسئول این حمله مرگبار باشند.

ماه گذشته، «نی» گزارش داد که در یک سال گذشته گروه‌های شبه‌نظامی افغانستان دست‌کم ۳۰ روزنامه‌نگار و کارمند رسانه‌ای را کشته، ربوده، و یا مجروح کرده‌اند.

مقامات در استان هلمند گفتند که جنگجویان طالبان روز یکشنبه یک روزنامه نگار محلی به نام نعمت‌الله همت را از منزلش در شهر لشگرگاه مرکز این ولایت ربودند.

رئیس یک شبکه تلویزیونی خصوصی گفت معلوم نیست گروه طالبان آقای همت را کجا برده است و هیچگونه اطلاعی از او در دست نیست. وی گفت: «ما واقعاً در حال وحشت و نگرانی هستیم.»

XS
SM
MD
LG