لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۶

هفتمین روز درگیری‌ها میان اسرائیل و حماس؛ عربستان «تعرض به اماکن مقدس اسلامی» را محکوم کرد


فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در حال ایراد نطق در کنفرانسی مطبوعاتی در ریاض-آرشیو
فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در حال ایراد نطق در کنفرانسی مطبوعاتی در ریاض-آرشیو

وزیر خارجه عربستان سعودی که در نشست مجازی سازمان همکاری اسلامی سخن می‌گفت، با اشاره به حملات اسرائیل علیه حماس، آنچه را که «تعرض به اماکن مقدس اسلامی» می‌خواند محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان سعودی، روز یکشنبه ٢٦ اردیبهشت ضمن محکوم کردن اخراج «اجباری» فلسطینیان از منازلشان در شرق اورشلیم، از جامعه بین‌المللی خواست به «تشدید خطرناک» شرایط پایان دهند و مذاکرات صلح بر اساس راه حل دو-دولت را احیا کنند.

با احتساب حملات امروز اسرائیل به نوار غزه، مجموع کشته‌های فلسطینیان به ١٨١ نفر رسیده است در حالی که ١٠ اسرائیلی نیز در نتیجه راکت‌پراکنی‌های شبه‌نظامیان فلسطینی کشته شده‌اند.

وزرای خارجه امارات و بحرین نیز که در نشست مجازی سازمان همکاری اسلامی شرکت کرده‌اند، ضمن دعوت به آتش‌بس، بر اهمیت حفظ هویت اورشلیم تاکید کردند.

ریم الهاشمی، وزیر دولت امارات در امور همکاری‌های بین‌المللی گفت: «تنش‌زدایی و خویشتن‌داری حداکثری، برای جلوگیری از کشاندن منطقه به سطوح جدیدی از بی‌ثباتی حائز اهمیت هستند.»

در این نشست مجازی، همچنین مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، که دولت متبوعش هنوز نسل‌کشی ارمنیان را انکار می‌کند، مدعی شد اسرائیل مرتکب «جنایات جنگی» شده است و می‌بایست توسط دیوان کیفری بین‌المللی محاکمه شود.

XS
SM
MD
LG