لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۳

پرتاب راکت از لبنان به اسرائیل؛ نفتالی بنت می‌گوید لبنان گروگان خامنه‌ای است


نخست وزیر اسرائیل در مرکز تصویر. آرشیو
نخست وزیر اسرائیل در مرکز تصویر. آرشیو

پرتاب دو راکت از لبنان به اسرائیل آژیرهای خطر را به صدا درآورد، اما خسارتی به دنبال نداشت. نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، می‌گوید لبنان و مردم آن کشور گروگان علی خامنه‌ای و حسن نصرالله، رهبر حزب الله، هستند.

این دو راکت سحرگاه سه شنبه ۲۹ تیر از لبنان به اسرائیل پرتاب شد، و ارتش اسرائیل می گوید با استفاده از توپخانه به آن پاسخ داده است.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، ضمن بازدید از منطقه «جلیل»، بر هوشیاری شبانه روزی نیروهای ارتش اسرائیل در حفاظت از حاکمیت، تمامیت ارضی، و امنیت این کشور تاکید کرد و گفت: «مثل هر کشوری که ایران خود را به آن تحمیل کرده، لبنان هم در آستانه سقوط است. منافع ایران باعث شده تا مردم لبنان توسط خامنه ای و نصرالله به گروگان گرفته شوند. این مایه تاسف است، اما اجازه نمی‌دهیم وضعیت لبنان به اسرائیل سرایت کند و هر کسی که بخواهد به ما صدمه بزند، با پاسخی دردناک روبرو خواهد شد.»

لبنان با شدیدترین بحران سیاسی و اقتصادی چند دهه اخیر روبرو است و بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، تلویحا گفت که تلاش برای انحراف افکار عمومی لبنان از بحران کنونی محرک این موشک‌اندازی بوده است.

ارتش لبنان می‌گوید توپخانه ارتش اسرائیل به سوی منطقه‌ای در جنوب لبنان شلیک کرده، اما این حمله خسارات جانی یا مالی به همراه نداشته است.

فرمانده نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان خواستار «حداکثر خویشتن‌داری طرفین و جلوگیری از وخامت اوضاع» شد.

XS
SM
MD
LG