لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۵

ارتش اسرائیل مشخصات یک عامل حمله راکتی حزب‌الله را اعلام کرد


حمله راکتی روز جمعه در مرز لبنان با اسرائیل
حمله راکتی روز جمعه در مرز لبنان با اسرائیل

ارتش اسرائیل اعلام کرد «علی کجک» از عوامل اجرایی حزب‌الله عامل شلیک حدود ۲۰ راکت از لبنان به سمت اسرائیل در جمعه اخیر بوده است.

روزنامه جروزالم پست روز دوشنبه ۱۸ مرداد در گزارشی اعلام کرد طبق اعلام ارتش اسرائیل، «علی کجک» که به طور معمول و مانند دیگر عوامل حزب‌الله با لباس شخصی تردد می‌کند، چند بار نزدیک مرز اسرائیل دیده شده است.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل که به عربی پیام می‌دهد، در توئیتر نوشت: کجک راکت‌هایی را از نزدیکی یک روستای دروز شلیک کرد «تا آن را گرفتار کند.»

او افزود: «این شاهد بیشتری است که حزب ترور برای حق حاکمیت لبنان، مذاهب لبنان و راه‌حل‌های بین‌المللی برای لبنان احترامی قائل نیست.»

روز جمعه ۱۵ مرداد راکت‌ها از لبنان به سمت اسرائیل شلیک شد. برخی گزارش‌ها و تصاویر در شبکه‌های اجتماعی نشان داد ساکنان روستا به خودرویی که این راکت‌ها را شلیک می‌کرد یورش برده و آن را متوقف کردند.

سید حسن‌نصر‌الله، رهبر حزب‌الله لبنان روز شنبه ۱۶ مرداد اعلام کرد این حمله راکتی بسیار دور از ناحیه‌ای مسکونی انجام شده است و از کسانی که جلوی این شلیک‌ها را گرفتند و از عوامل آن فیلمبرداری کردند، انتقاد کرد.

XS
SM
MD
LG